Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Piros foltok a fiam arcán,...

Piros foltok a fiam arcán, füle mögött, lábán. Lehet az antibiotikumtól?

Figyelt kérdés

2,5 éves a fiam.Keddtől lázas volt tegnapig,de folyamatosan,tehát nem tudtuk levinni neki,39 fok felett volt,2x hányt is,Torokgyulladása van,kapott antibiotikumot(ospamox szirup).Tegnaptól szerencsére nincs láza sem,nem hány.Ma reggelre az arca(homloka inkább) kisebb-nagyobb piros foltokkal van tele,sőt,a feje is,viszket neki,mert vakarja,a füle mögött is.A testén nem látok,megnéztem,viszont a combján,a baloldalin kivül szinte az egész ilyen érdes,pisros az egész,mintha apró pattanások lennének rajta.Itt nem olyan mint az arcán,a combján ilyen egybefüggően piros az egész,és tele van ezekkel az apró pöttyökkel.Mitől lehet ez?Gyógyszer allergia lenne?Lehetséges az antibiotikumtól?Ez tuti nem meleg kiütés,azt megismerem.Máskor is kapta ezt az antibiotikumot,nem volt eddig tőle ilyen baja.Arra is gondoltam hogy a láztól nem e lehet ez,de tegnap már nem volt lázas,és csak ma jött ki rajta.Valakinek nem volt ilyen esetleg?Ha hétfőig nem múlik,természetesen elviszem dokihoz,de mint mindig,hétvégére van mindig baja,mikor nem rendel doki....

cacimusc injekció van itthon,de nem mertem neki adni,nem tudom erre lehet e.Vagy mivel kenjem neki,mit adjak?


2012. okt. 20. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Volt már 3napos láza? Mert ha nem, akkor az volt neki, és annak a következménye a kiütés. Adj neki nyugodtan calcimusc-ot, el fog múlni.
2012. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
volt neki tavaly,nem volt utána pöttyös.Mennyit adjak neki?1 ampullát,vagy felet?
2012. okt. 20. 13:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem adj neki napi 2xfelet, de nem vagyok orvos. Nekünk ilyen idős korban már calcium sandoz pezsgőtablettát javasolt az orvos.
2012. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is 3 napso láza volt, és a vírus okozza a kiütéseit is. az én fiamnak pont ugyanilyenek voltak a tünetei.

Ne kend semmivel, 2*1/2 ampulla calcimuskot adj neki 3-4 napig, és szépen magától el fognak múlni a kiütések.

2012. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi nektek.De akkor ez a 3napos láz többször is előfordulhat?Mert én azt hittem hogy csak 1x.
2012. okt. 20. 13:48
 6/9 anonim ***** válasza:

ha tavaly nem volt pöttyös a 3 nap láz után, akkor az nem a 3napos láz volt!

Ha most pöttyös, akkor most élte át a 3 napos láz nevű betegséget.

2012. okt. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát akkor én már nem tudom.Tavaly ment a hasa,40 fokos láza volt 3napig,ügyeleten is voltunk,akkor mondták hogy a 3napos láza van.Nem voltak egyáltalán pöttyei,azt mondták azoknak nem feltétlen kell lenni,van akinél nem jelentkezik.Most is levittük dokihoz,aki nem mondta hogy 3 napos láza lenne,csak hogy torokgyulladása van.
2012. okt. 20. 17:33
 8/9 anonim ***** válasza:
A tipikus három napos láz= három napig lázas utána pöttyös, kimondani csak az tudja , aki a negyedik napon látja.
2012. okt. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi.Tavaly igy volt,a 2.napon voltunk dokinál,meg mikor elmúlt neki,a 4.-en visszamentünk.Pötty nem volt,de mégis azt mondták 3napos láz volt.Na de mindegy,hétfőn elviszem dokihoz ha nem múlik.Ma a hasa is ment,vizes volt,eddig nem ment a hasa.Tegnaptól semmi baja,erre ma jönnek ezek a foltok,meg ez a vizes hasmenés.Most adtam neki egy fél ampulla calcimuscot,remélem jobb lesz tőle.
2012. okt. 20. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!