Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól mondják egy kisgyerek...

Mikortól mondják egy kisgyerekre, hogy elkezdett beszélni?

Figyelt kérdés
Kislányom már 1 éves kora óta mond néhány szót, most 19 hónapos, elég gazdag a szókincse /kb. 60-80 szó /, 4 dalt kívülről, érthetően énekel, 2, de előfordult már, hogy 3 szavas tőmondatokat alkot, mindent megért és megértet, de ez ugye még nem beszéd? Ti mikortól mondtátok, hogy elkezdtett beszélni a gyermeketek?
2009. aug. 4. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fura kérdés...


Ha megkérdezte valaki, hogy beszél-e a lányom, akkor pár szóval felvázoltam, hogy éppen milyen szinten beszél már pl. pár szót mond, vagy tőmondatokban beszél, vagy ragozva beszél stb. Mert szerintem az is beszéd, ha csak szavakat mond. Különböző szintjei vannak a beszédfejlődésnek, és ez a legelső szintje.


Ha a beszédet úgy értelmezzük, hogy tökéletes, a magyar nyelvtannak megfelelő beszéd, akkor kb. 4-5 évesen beszél egy gyerek, mert addig vagy pösze, vagy néhány dolgot rosszul ragoz stb.

Az én lányom 2,5 éves, folyékonyan beszél, összetett mondatokban, az "r" hangot is már ejti, nem pösze, de néha a ragozással vannak még keveredések (pl. enyém helyett tiem, aludtam helyett aludtak stb.)


Szóval igazából én nem értem ezt a kérdést, és azt sem, hogy ez hogy merült fel benned :)

2009. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert sok olyan választ olvasok, hogy a gyerek már 1,5-2 évesen folyékonyan beszélt, lehet, hogy van ilyen, de én sem az ismerősi körömben, sem a védőnőnél, sőt sehol nem hallottam ilyen idős gyerekeket folyékonyan beszélni, de relatív, hogy ki mit mond beszédnek...
2009. aug. 4. 14:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Aha, így már értem a kérdést. Hát igen a "folyékonyan beszél" mindenkinek mást jelenthet, főleg egy elfogult anyukának... Az én kislányom is régóta "beszél", 9 hósan már mondta, hogy pápá, baba stb. Most, 2,5 évesen már tényleg folyékonyan beszél, de mikor csak 2-3 szavas tőmondatokat mondott, akkot is azt mondtam, hogy beszél, hiszen ez igaz is volt. Én a folyékonyan szót csak pár hónapja használom a beszéde jellemzéséhez.
2009. aug. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor mi nagyon le vagyunk maradva 18 honapos es kb 10 szot mondd.:(
2009. aug. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!