Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák,5-6 éves gyermeketek...

Anyukák,5-6 éves gyermeketek kitörli egyedül a popsiját?

Figyelt kérdés
Nagycsoportos a fiam, 5,5 éves,de nem akarja egyedül megoldani a nagyvécézést. Mindig engem hív,ha készen van. Próbálom neki magyarázni, hogy az iskolában nem leszek majd ott, neki kell ezt megcsinálnia. De akkor sem akarja, képes addig ott ülni a vécén,amíg oda nem megyek és el nem rendezem. Ti hogy vettétek rá gyermeketeket erre? Vagy mit mondotok neki? Segítsetek légyszi, mert nagyon meg kéne már tanulnia.(gondolom én) Köszönettel, egy anyuka.

2012. okt. 1. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Már 3 évesen kitörölte.

Egyszerűen így lett szoktatva, "felnőttes" dolognak állítottuk be és ő nagyon fel akart nőni :)

2012. okt. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem tarts ki az mellett,hogy nem törlöd ki és kész! ha sokáig bírja,akkor sokáig bírja! előbb-utóbb fel fogja adni és kitörli.
2012. okt. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az óvodában szóltak, hogy ennyi idősen már végezzék egyedül a dolgukat. Itthon az apja mutatta meg a gyakorlati részét. (Nekem is fiam van.) Talán próbáljátok meg ti is, hátha az apjától jobban elfogadja.
2012. okt. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3,5 évesen már kitörölte magának. Elvárás is volt amúgy az ovi kiscsoportjában, de én erre szoktattam. Nem gonoszságból, csak szerintem ez alap dolog. A lányomnak sem volt gondja vele.


Én sem törölném ki neki. Amíg trónol, beraknám a kedvenc meséjét, és mondanám, hogy ha végzett, jöhet nézni. VAgy hasonló.

2012. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is már évek óta egyedül csinálja. Mondjuk őneki mindig kínos volt, ha mi segítettünk. Így hamar megtanulta. Szerintem "makacsold meg magad".
2012. okt. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2.5 evesen lett nappal szobatiszta azota o torli a nunijat es a popsit is.
2012. okt. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

mikor először ráült a wc-re a lányom már a kezébe adtam a papírt nyilván rosszul csinálta de akkor megoldottam én aztán szépem megtanulta hogyan..

ovikezdésre megcsinálta a lányom.

gondolom akkor a fiad nem megy wc-re míg haza nem ér?

és ha sos.ben kell oviban ki végzi ezt a feladatot vagy csak otthon csinálja ezt a dolgot?

esetleg nem fújjoltál mikor te törölted neki és benne maradt az hogy ez csúnya rossz dolog?

egy ilyen alkalom is megmarad bennük és nem jó élményként köti össze a dolgokat..


ha addig ott kell ülnie míg meg nem csinálja nehogy felpattanjon,és ne törölje ki

esetleg valami csoporttárs aki ösztönözné, vagy rákérdezne hogy miért anya egyedül nem tudod?

esetleg megvesztegetni?

esetleg teljesen az elejéről elmagyarázni hogy miért töröljük ki mert bacik,tisztaság,kicsipí és az nem jó stb..stb...

2012. okt. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én sokat hallok ekkorákat, hogy ekkoriban szállnak rá jobban, mert nem akarják. A mi gyermekeink is ilyenek voltak . Bár kitudják törölni, de hívnak.

Már jó lenne ekkora korban persze ha magának csinálná gond nélkül, de ne aggódj még. Viszont állj rá a dologra, és mondd neki, hogy törölje ki ő kétszer, aztán már jössz is segíteni. És valóban segíts. Vagy először fordítva, először te, de kérd meg őt is. Aztán fordítva, aztán ha már bízol, hgy eléggé kitörölte akkor már kész is vagytok.

Nem egyről a kettőre fog menni, de legyél türelmes, hagy üljön amíg nincs meg.

2012. okt. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is gond volt, pedig okos és önálló volt a fiam, négy évesen egyedül járt vásárolni, tudta használni a mikrót, egyedül fürdött ilyesmi. Viszont a fenéktörlés nem ment, azt mondta nem tudja megcsinálni. Egyszer tüzetesen megvizsgáltam, és rájöttem, hogy valóban lehet benne igazság, mivel a keze nem ért annyira hátra, hogy megfelelő szögben tudja fogni a papírt. Fura, de tényleg igaza volt. De aztán oly
2014. márc. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!