Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányomnak hosszú szőke haja...

Lányomnak hosszú szőke haja van, de úgy látom, ritkul. Mit tegyek? Ötletek? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Lányomnak mindig szőke, hosszú haja volt (9 éves), kiskorától kezdve fésüléskönnyítő balzsamot használok neki. Félek, hogy most már egyre nehezebb a haj súlya, és részben emiatt hullhat neki.

Hetente 2-szer szoktam mosni, hogy mindig könnyen fésülhető legyen, és hogy a kosz súlya ne húzza le. De most a választékánál mintha kopaszodna. Nekem is látszik egy csík hátul lefelé, ha zsírosabb a hajam, tehát nem tudom, hogy esetleg ez természetes-e nála...

Éjszakára befonom egy pár hete, hogy ne rángassa egyenként a hajszálakat, de még nem látom az eredményt, félek, hogy csak rosszabb lesz.

Kinek volt ilyen kiskorában?

Mit tehetnék a vitaminok, az óvatos és gyakori mosás mellett, és a levágatás előtt/helyett?



2012. szept. 29. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy ha összekötöd akkor túl szoros és azért hullik?
2012. szept. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Először is felejtsd el a vegyszereket, mint pl. balzsam. Egy csomó minden beszívódik.

Másodszor TILOS fonni, legjobb lenne, ha összekötve sem lenne.

Harmadrészt: a hosszú hajat is rendszeresen kell vágni. (De nem hiszem, hogy a súlyától hullik.)


És ami a legfontosabb: el kell menni vérvételre meg bőrgyógyászhoz. Gyulladás vagy vitaminhiány miatt hullik leggyakrabban a haj, de lehet más betegség is az oka.


egy hosszú hajú

2012. szept. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bizony, kéne nézni egy labort! Ha ott minden rendben, akkor át kéne tenni oldalra a választékát, akkor egy kicsit jobban kímélve lenne középen. Ezen kívül ne nagyon fond, gumizd, mert az is terheli. De most ősz van, ilyenkor jobban hullik a haj, lehet ez is közrejátszik. Amikor elkezd jobban hullani a hajam, én Revalid kapszulát is használok, az szépen helyrehozza.
2012. szept. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, de inkább saját tapasztalat érdekelne - elnézést kérek a jószándékúaktól.

A balzsam és a vegyszerek káros hatásával tisztában vagyok, igyekszem mindig rendesen leöblíteni, de ki nem hagyhatom, mert akkor egyáltalán nem lehet kifésülni.

Választéka nincsen, mert egybe szoktam fonni neki, magától válik ketté a haja és ad ki egy vonalat, amit egyre inkább kopaszodónak látok a nyár óta. (Sztem más nem látja...)

Ha nem fonnám, akkor már régen tönkre ment volna a haja, úgyhogy ezt sem tudom megfogadni sajnos, viszont nem gumizzuk, csak kivételes esetben, és mindig cérnával bevont gumit használunk.

A fonást igyekszem nem túl szorosra csinálni, és váltogatni - egybe, csak a felső felét, kettőbe...

A labor mindig jó ötlet, addig is a vitaminokkal próbálkozom, tudva, hogy az A-vitamin túladagolható.

Kinek van tapasztalata???

2012. szept. 29. 21:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Szintén nem saját tapasztalat,de attól még ötletnek jó lehet.Kolleganőmnek nagyon csúnyán hullott a haja,de neki a keze is ekcémás volt.Elment egy speciális allergia vizsgálatra.Nagyon szigorú diétát írtak elő neki és fokozatosan vezethette de újra az ételeket.Pontosan nem tudom utána mi és hogy,de a lényeg,hogy elmúlt az ekcémája és visszanőtt a haja is.
2012. szept. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3. vagyok, az enyém saját tapasztalat volt :) A hajvonal megváltoztatható, csak az első időkben egy kis gondozást igényel. Hajmosás után, amikor még vizes a haja, válaszd szét az egyik oldalon, majd ennek megfelelően szárítsd meg. Ha ezt néhány hajmosáson keresztül csináljátok, és kategorikusan úgy fésülitek, egy idő után "átszokik" rá a haj (én is így csináltam).
2012. szept. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem eddig nagyon jó tanácsokat kaptál, az éjszakára fonás helyett én is azt javaslom, legyen minél többet szabadon a haj. Ha attól tartasz, hogy a súlya miatt hullik, esetleg csináltathattok fodrásszal ritkító vágást. Mondjátok meg, hogy nem akarjátok, hogy rövidebb legyen, a hossz marad (ezt néhány fodrász sajnos nagyon keservesen érti meg) viszont a tömegéből kicsit el kell venni.

A gyakori mosás nem mindegy, milyen termékkel történik. Nem tudom, le szabad-e írni, de nálunk nagyon bevált a VICHY ásványi samponja (kék). Ezzel nyugodtan moshatod amilyen gyakran csak kell. A bennhagyható pakolások, szérumok helyett inkább kimosható balzsamot használjatok. Ezen kívül már-már közhely, de igaz, hogy a ricinusolaj nagyon jó a hajbajokra. Én csak simán ujjbegyekkel felkenem mosás előtt, rá egy zuhanysapka, aztán pár óra múlva hajmosás. Ezt heti 1-2 alkalommal lehet megcsinálni.

Még két kérdés: akartok/tudtok-e kicsit költeni is rá, ill. tapasztalsz-e hajhullást, vagy csak magát a ritkulást? Ha van egy kis pénzetek, amit erre akartok szánni, akkor a HairClinic kapszulát ajánlom, napi 2 szem min. 3 hónapon keresztül (előbb ne hagyjátok el), és melé külsődleges kezelésként egy Vichy terméket attól függően, hogy tapasztaltok-e hajhullást vagy sem. Hajhullás (tehát látható hajszálak sokasága a párnán, fésűben) esetén a Vichy Dercos aminexil ampullakúra használható min. heti 2-3 alkalommal. Amennyiben ez nincs, a Vichy Dercos Neogenic lehet a jó választás, ami direkt a kiritkásodott hajat hozza helyre. Ezutóbbi új termék, nem nagyon vannak még tapasztalatok róla, és az ára elég borsos (22 ezer egy havi adag), de tekintettel a cég nevére és arra, hogy ez a molekula, ami ebben van, kb. 20 évi kutatás eredménye, én hiszek benne, hogy ez egy hatékony szer, és a puding próbája az evés. Én is most vettem az első adagot. (Nekem gyógyszeres kezelés miatt volt durva hajhullásom, ami mostmár megállt, és éppen a helyreállításon dolgozom. A termékek, amiket ajánlottam, mind nagyon beváltak, ezutóbbi van még kipróbálás alatt.)

2012. szept. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket!


Még mindig várom a válaszokat olyanoktól, akik maguk is kipróbálták a gyakori fonást, az éjszakai fonást, stb.

Nekem továbbra is úgy tűnik, hogy így kevésbé van igénybe véve a haj...

Az ekcéma eléggé elgondolkoztatott, mert neki is ki szokott pirosodni a kézfeje.

2012. okt. 1. 00:44
 9/10 anonim válasza:
53%
nem lehet hogy vashiányos? vagy esetleg lukas a foga? mert attól is szokott hullani a haj. nem szabad összefogni, mert az nem tesz jót a hajnak. max egy gyorsan elkészíthető felcsavart konty.
2012. okt. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A probléma mostanára megoldódni látszik, mert bebarnult a haja, így megerősödtek a hajszálak, nem hullik, nem is kopaszodik most már.

Az éjszakai fonást továbbra is csináljuk, továbbra is úgy látom, hogy ez védi a hajszálakat, nem pedig erőlteti a hajhagymákat. Persze nem szorosra fonom.

2013. ápr. 7. 16:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!