Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fülgyulladásra mindig antibiot...

Fülgyulladásra mindig antibiotikumot írnak?

Figyelt kérdés
Most 4.-szerre van fülgyulladása mióta elkezdte a bölcsit. Félek sok lesz már az antibiotikum, vagy muszáj rá?
2012. szept. 23. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak egyszer volt fülgyulladása. Huruttal indult, arra nem akart antibiotikumot adni az orvos, mert kicsi volt még, alig 1,5 éves. Aztán begyulladt neki. Erre mondta az orvos, hogy bár nem szívesen, de antibiotikumot ad neki, mert felszúrni nem akarja. Sikerült is megúszni. Minden esetben adtál neki probiotikuomt? Antibiotikumos kezelés alatt hasznos, mert védi a bélflórát. Tőlem kérdezte is a gyógyszerész, mikor kiváltottam a receptet, hogy van-e otthon probiotikum, és erősen javasolta, hogy adjak mellé.
2012. szept. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, mindig kap probiotikumot, Pro-kidet szoktam venni. Csak félek a későbbiekben nehogy probléma legyen a sok antibiotikum miatt, hogy egyszer csak nem fog hatni, vagy ilyesmi. Köszönöm a válaszodat!
2012. szept. 23. 22:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
próbáljátok ki a fülmelegítős sapit, és az orrátmosást, orrcseppezést. Ha nincs láza én nem adnék neki rögtön antibiotikumot. Csak azért merem ezt írni, mert tavaly mi is ebben a cipőben jártunk és rengeteg antibiotikumot szedtünk. Aztán egyszer kipróbáltuk ezt és nekünk bevált. Utána, ahogy elkezdett folyni az orra, már azonnal elkezdtük hordani a fülmelegítős sapit otthon is, utcán is (elég rusnya,de megéri). Jobban ki tudod szívni az orrát és hamarabb gyógyul a füle is. Nekünk később ez helyrehozta a fülét antibiot. nélkül is. Persze, ha nem múlik a láz vagy nagyon magas vagy őrjöng a fülfájástól, akkor nem.
2012. szept. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, és hol vettétek a sapit? Wolfban vagy gyógyszertárban esetleg lehet kapni?
2012. szept. 24. 10:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. A fülmelegítő sapka, amit a másik hozzászóló említett tényleg nagyon jó, a fiamnak is van Dr Somi féle. Én egy gyógyászati segédeszköz boltban vettem neki. Annyi kikötés van, hogy nem lehet hőemelkedés, és láz esetén használni.
2012. szept. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mi gyógyszertárban vettük a fülmelegítős sapit, a márkáját nem tudom már.
2012. szept. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, venni fogunk. Voltunk orvosnál, nem kapott antibiotikumot, vírusos eredetű, a torkán látott doktornő vírusos pöttyöket, azt mondta, Cataflam cseppet kell adnom Neki, meg sok c-vitamint.
2012. szept. 25. 22:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!