Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan nyugtassam meg magam...

Hogyan nyugtassam meg magam hogy nem vagyok rossz anya?

Figyelt kérdés
A nap végén mindíg ostorozom magam mert azon gondolkodom, hogy mi az amit aznap nem jól csináltam a gyerekekkel, hogy többet kellett volna figyelnem az egyikre vagy a másikra, mi volt az amire rosszul reagáltam, nem kellett volna türelmetlennek lennem ekkor vagy akkor stb
2012. szept. 12. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most írtad le a megoldást. Pont azért vagy jó anya, mert folyton jobbra törekszel. Ha rossz anya lennél, nem is érdekelne, mit rontottál el.
2012. szept. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elso valaszolonal a pont!
2012. szept. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De szinte minden este arra jutok, hogy nem voltam elég jó és ez kiborít
2012. szept. 12. 21:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs tökéletes anya.

Ha nyugodt,boldog,kiegyensúlyozott gyerekek akkor mindent jól csinálsz.Nyugi túl sokat aggódsz :)

2012. szept. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én azt szeretném tőled kérdezni, hogy szerinted mikor leszel, és mitől leszel elég jó?

ui. az első válaszolónál valóban a pont...

2012. szept. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, én is mindig ezt csinálom. Mindig a nap végén jövök rá, hogy pl. nem is lett volna olyan fontos a házimunka, inkább velük kellett volna foglalkoznom vagy hogy sokkal türelmesebbnek kellett volna lennem, stb.

Ilyenkor mindig eldöntöm, hogy na majd holnaptól minden más lesz és egy rózsaszín cukorsziruptól csöpögő tökéletes boldogság lesz az életünk, de persze bilibe lóg a kezem...

Másnap kezdődik elölről a taposómalom, amikor egy mosott sz.r vagyok reggel és rohanni kéne az oviba, hogy ne késsek el a melóból, de a gyerekek előadják a kis magánszámukat, úgyhogy olyankor már ugrik is sajnos a fogadalmam :)

Remélem neked azért összejön :)

2012. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó anya vagy..a Tökéletes anya nem jó a gyereknek,mert túl nagy terhet rak a vállára..Igenis jó,ha látja,h neked is vannak hibáid,így tudja,h te sem az atyaúristen vagy,csak olyan halandó,mint ő...Tudni fogja,hogy ő is hibázhat,hiszen az ő "tökéletes"anyukája is elront dolgokat néha,de ki lehet őket javítani,és nem történik katasztrófa sem,ha valamit rosszul csinál..
2012. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A lányom 3.5 éves a fiam 3 hónapos. Sok időbe telt a lányommal kialakítani egy napirendet ami a kistestvér érkezése után felborult, próbálok rendszert bevezetni de szinte mindig valamiért máshogy alakulnak a dolgok jelenleg csak a kelés és a lefekvés ideje nagyjából ugyanaz, a napközbeni alvás kiszámíthatatlan. Szeretnék türelmes maradni és bölcsen kezelni a helyzeteket, de mindíg fáradtnak érzem magam és legszivesebben a kicsivel aludnék fél napokat, nyügös vagyok és van hogy nagyon kiabálok a nagyobbal mert ő meg hihetetlen dolgokkal áll elő. Fözni szinte alig főzök csak rendelek vagy anyukám hoz, próbálok tartalmas napokat hogy játszóterezzünk vagy társoságba járjunk, de játszok külön is a naggyal amikor sikerül de mégsem látom boldognak őt és mindennap megy a hiszti, én mindennap legalább egyszer elvesztem a türelmem, van hogy a kicsit csak fogom vagy teszem ide oda és mikor újra elalszik rájövök hogy szinte nem is szoltam hozzá mióta felkelt...

Akkor érezném magam jónak ha nem borulnék ki, ha boldognak látnám a nagyot, ha nem lennék ennyire fáradt stb

2012. szept. 12. 21:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!