Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítsam meg 5 éves...

Hogyan tanítsam meg 5 éves kisfiamnak az R betűt kiejteni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 27. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ebben esetleg egy logopédus segíthet,te nem tudsz neki segíteni.Ez beszédhiba.Én már nem vagyok tini,de én sem tudom kimondani önállóan.Beszédben már nem olyan feltűnő.
2009. júl. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kb 6 éves kora után tudta csak kimondani a fiam.

Nagycsoportban foglalkoznak a gyerekekkel logopédusok, nálunk.(Pesterzsébet)

Egyébként úgy mondta ki, hogy másnap lett volna az első logopédiai foglalkozás és este otthon valahogy kimondta.

Felírtam egy papírra, hogy végre kimondta az "R" betűt, még mindig megvan.

10 éves

2009. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én egyszerűen kihagyta az "R" hangot.

A lányom is így tanult meg beszélni, ahogy a bátyja, r nélkül. Aztán egyszer csak magától elkezdte mondani kb 3.5-4 évesen.

A fiam lassan 7.5 éves, most megy elsőbe, és kb egy hónapja ő is magától megtanulta, csak úgy ropognak a szavai.:)

Én a helyedbe hagynám, majd megérik rá, hagyd a saját ütemében fejlődni.Ha hallod, hogy próbálkozik, bíztasd, dícsérd, de szerintem ezt mondani sem kell...

2009. júl. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Első mondat: az én fiam...
2009. júl. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol olvastam, de valaki azt csinálta, hogy direkt helytelenül mondta ki az "R" betűs szavakat, a picúr rácsodálkozott, hogy ezt nem így kell és mondta az anyuka, hogy akkor hogyan? Neki meg így sikerült. Egy próbát sztem megér ez a házi módszer.
2009. júl. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én huszonévvel ezelőtt emlékszem tanitgattam az öcsémet mert ő is "J" betűt mondott az "R" helyett. Ült az ölemben és próbágattuk azokat a szavakat amik R-el kezdődnek,répa retek stb... Na ő persze,jépa jetek. Akkor mondtam neki hogy mond ki hogy drazsé,mert eszembe jutott hogy a D betűhöz ugyanoda rakjuk a nyelvünket mint az R betűhöz. Elsőre kimondta és utána rögtön értette az R betű titkát:-) Én voltam akkor 10 éves ő 3. Tégy egy próbát.
2009. júl. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Anyukám nagyon jó technikát alkalmazott nálunk, meg is tanultunk rendesen kiejteni minden hangot és szót.

Mondd meg neki, hogy csak akkor kaphat túró-rudit, ha szépen kimondja. Hacsak nincsen szájüregi elváltozás, hamar lesz eredmény.

2009. szept. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!