Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsi és GYED? Lehet együtt?

Bölcsi és GYED? Lehet együtt?

Figyelt kérdés

Kislányom október közepén kezdené a bölcsit, február elején járna le a GYEDem. A munkáltatóm nem vesz vissza (vissza akartam volna már most menni), és végül egy közös megegyezéses felmondásban maradtunk azzal a dátummal, ahogy a lányom betölti a két évet.

Ilyenkor hogy van? Ha tényleg kezdi a bölcsit októberben, akkor le kell mondanom a gyedet, és igényelni a gyest? (Februári kezdő dátumot adtam meg a bölcsibe jelentkezéskor, de a beszoktatást mégis okt. közepétől adták meg...) Tud valaki segíteni?



2012. aug. 15. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha bölcsibe jár akkor le kell mondani a gyedet és gyest igényelni.
2012. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyed mellett nem járhat bölcsibe a lányod, úgyhogy le kell mondanod és a gyest megigényelned.
2012. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (Debrecen) vinni kellett a gyed lemondó nyilatkozatot a beiratkozáskor. Anélkül nem vették fel a gyereket. Kérdezd meg a bölcsit, hogy nekik kell-e a gyed lemondó, bár valószinüleg kérni fogják, és kérdezd meg, hogy mikortól kérik, október, vagy február.

Azt nem értem miért kell 3 hónap beszokási idő? Az rengeteg. Én október 3-tól irattam be tavaly, és október 3-tól volt a beszokás is, ami max 2 hét, nekünk 5 nap volt. Kérdezd meg az ovit, miért kellene októbertől vinned. Vagy ha te akarod vinni októbertől, akkor le kell mondani a gyedet.

2012. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Beszélek a bölcsivel. Nekem nem lényeg, hogy már októberben kezdjen, nem tudom, esetleg nekik jelentene-e gondot a februári kezdés.
2012. aug. 15. 13:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek 3 gyereke van (kistelepülésen laknak). Mikor a 2. született, az első 2 éves volt, és már előtt elkezdte a bölcsit. Anyuka gyeden volt. Mikor a 3. született a második 17 hónapos volt, és kb 2 évesen bölcsibe ment, anyuka gyeden. A harmadik áprilisban volt kétéves, de már előtte egy-két hónappal elkezdte a bölcsit, anyuka gyeden, majd mikor a kislány 2 éves lett, elkezdte a szabikat letölteni.
2012. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Ez így "normális", azaz jogszerű?????
2012. aug. 15. 14:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Szerintem nem, kérdeztem is ,hogy nem fél hogy lebukik, mert tuti így nem jó. Benne fel sem merült. Azért is írtam hogy kistelepülés, mindenki ismer mindenkit ami egyrészt ugye rosszul is elsülhet, másfelől kevés a gyerek és a bölcsiben könyörögtek neki hogy írassa be a gyerekeket, mert ugye akkor a bölcsi kapja a normatív támogatást.
2012. aug. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg gyed + magánbölcsi.
2012. aug. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!