Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az megoldás, hogy leveszem...

Az megoldás, hogy leveszem róla a pelust, és lesz ahogy lesz?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom ,hogyan kéne elkezdeni ez a szobatisztaság dolgot:(...ha kint vagyunk az udvaron és jó idő van,akkor bugyiban van,de egy percig nem zavarja,hogy bepisil,pedig 1000x kérdezem,hogy kell e?2 éves múlt júniusban.Itt olvastam,hogy van aki azt csinálja,hogy leveszi a pelus és kész,van,hogy sikerül szólni,van hogy nem és becsorog.De akkor az egész lakás pisiszagú lesz nem?Vagy hagyjam,hogy odapisiljen a kanapéra,és aztán majdcsak szól?Vagy hogy kell ezt csinálni?

2012. aug. 14. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, mi a pelusleszoktatás kelős közepén járunk és elég jól működik. Ha udvaron voltunk, mindig kivittem a bilit, hogy szem előtt legyen. Amint láttam, hogy pisil, szóltam, drágám, mit mondott anya, hova kell pisilni? Ha már nem is jött a pisi, akkor is ráültettem a bilire, hogy tudja, oda kell. Nagyon értelmesek már, megértik hamar, mit akarsz. Amikor a bilibe pisilt, nagyon nagyon megtapsoltuk, puszilgattuk, hogy milyen ügyes, okos, tetszett neki a felhajtás, így elkezdte használni a bilit. Ugyanez a szobában is. Mi levettük a bugyit (nagyon nagy meleg is volt) és ha a szőnyegre, vagy padlóra ment, akkor kicsit mérgelődve mondtam neki, hogy enyje-bejnye, anyuci mit mondott, hova pisilünk? Nézd meg, most anyának mennyi munkája lesz, takarítani kell, szőnyeget súrolni. Anya és apa is a wc-be pisil, nem a földre, képzeld csak el, ha mi is a szoba közepén végeznénk el a dolgunkat, csupa pisi lenne minden.

Nehezen indult az eleje, de annyira ügyes már, bár még mindig vannak kisebb balesetek, de már csak alváshoz kap pelenkát. Nekünk azt tanácsolták, hogy amint a bilibe pisil-kakil, meg kell tapsolni, hurrázni, ügyes volták, anya nagyon büszke rád, ilyenkor szabad túlzásba vinni a dicséretet.

2012. aug. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hiába takarítod, sem a szőnyegből, sem a kanapéról nem fog tökéletesen eltűnni a szag.

Persze, nem egy-két apró balesetről beszélek.

Szerintem ki kell várni a megfelelő időt arra, hogy érett legyen rá. ha tényleg hiába beszélsz, akkor hagyd még egy kicsit.

A lányomnál próbálkoztunk 1,5 évesen, szinte egész nyáron pelus nélkül volt bugyiban, és szaladt ki örömmel a bilibe pisilni, aztán ahogy visszajött a hideg, már nem ment neki.

Így hagytam a témát...

2,5 évesen egyik napra a másikra szobatiszta lett.:)

2012. aug. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha bepisil és nem zavarja a pisis bugyi akkor szerintem még korai.Nálunk májusban még vigan üldögélt a pisis bugyiban mostmár ha befolyik akkor szalad hogy cseréljük le a bugyit.2,5éves.
2012. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szokott azért néha bilibe pisilni? Ébredés után, ha van kedve, ültesd rá, biztos, hogy bele fog pisilni, így tudatosul az is benne, hogy mi is lenne a feladat. És természetesen nagyon dicsérd meg érte! Ezután lehet azt is, hogy napközben néha elviszed pisilni, talán úgy menne neki.

Mi is a szobatisztaságra nevelés közepén járunk a 2 éves és 4 hónapos kisfiammal. Bár még csak részeredmények vannak, nem adom fel, ez egy türelemjáték. Elhiszem, hogy van olyan, aki egyik napról a másikra magától szól, de olvastam itt olyat is, akinek a gyereke 4 évesen lett szobatiszta, azért, ha egy mód van rá, én addig nem szeretnék várni...

2012. aug. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Nagyon köszönöm a válaszokat!

Sajnos az van,hogy elővehetem ugyan a bilit,sőt mindig bent is van a szobában,hogy szem előtt legyen,tudja is hogy mire való,mert sokszor mondja,hogy megyek kakálni,és ráül és ott nyomja....de amit közelítek felé,hogy vegyük le a pelust,sikítófrászt kap :((((

Lehet akkor hagyom még....csak olyan jó lett volna most nyáron leszoktatni....

2012. aug. 14. 20:49
 6/6 anonim ***** válasza:

En masfel eves kora ota probalgatom a temat. Eloszor jott az, hogy bugyiban hagytam, hogy szokja, hogy kovetkezmenyekkel jar, ha bepisil. Aztan egy ido utan neha szolt, de akkor, mikor mar becsurgott. Aztan egy ido utan akkor szolt, mikor kezdett csurogni, aztan mar elotte szolt, de mikor a bili fele mentunk becsurgott. Vegul neha elkaptuk. De hetek, honapok teltek el ez alatt az ido alatt. Egy egy probalkozas 1 hetig tartott es kozben 1 het volt a szunet mindig. Kozben rengeteget takaritottam utana, kiprobaltunk 2 fele bilit, wc uloket. Aztan mar majdnem ket eves volt, mikor puceran hagyva szobatiszta volt. Nem szolt, hogy pisi, csak rault magatol a bilire. De csak akkor, ha a szobaban volt a bili. Kiprobaltuk a szabadban pisilest, nem jott be. Ott is kerte a bilit. Es csak otthon mukodott. 1 hetig tartott, aztan megint rahagytam, most 2 hetre. Aztan most majdnem 2 hete kezdtem ujra a temat. Biztam benne, hogy most mar menni fog. Elozoleg latogatoba mentunk a nagyszulokhoz, mert nagyon messze laknak. 2 hetet voltunk ott, az alatt egyaltalan nem nyaggadtam a bilivel. Mikor hazaertunk, mondtam neki, hogy mamanal maradt az osszes pelenka, es most mar bugyiban lesz es most mar szolnia kell, ha pisilni kell. Kerdeztem tole, hogy rendben lesz e igy es tetszett neki az otlet. Attol a naptol kezdve se nappalra, se ejjelre nem kapott pelenkat. Eldugtam az osszes pelust. Az elso 1-2 nap egesz jol telt, tobbnyire belepisiltunk a bilibe, 10-bol 5 esetben szolt idoben, 2 esetben akkor szolt, mikor mar kifele menet becsurgott, 2 esetben mar becsurgott, es egy esetben egyaltalan nem szolt. Aztan par napig visszaesett a teljesitmeny, csak egy-egy pisi sikerult naponta. Aztan ahogy letelt az egy het, teljesen balesetmentesse valtak a napok. Az ejszakak mar nem annyira. Eddig tobb szaraz ejszaka volt, mint pisis. 4 ejjel pisilt be, 2x ejszaka kozepen, 2x meg reggel arra ebredt, hogy bepisilt. 1x bepisilt a delutani alvas alatt, de csak azert, mert a bilin aludt el (ra akart ulni, mert azt mondta, kakalnia kell, en addig kimentem a furdobol, mert kikuldott. Mire visszaneztem ott aludt, eredmeny nem volt a biliben. )

Most vettem egy olyan bugyit, aminek e kulseje muanyag, nem csurog ki a pisi. Felebred, ha bepisil, de nem lesz semmi pisis. Ha nem javul a helyzet, valoszinu veszek bugyipelenkat ejszakara.

En azt vettem eszre, hogy ha paraztam, hogy be fog pisilni, akkor tuti bepisilt, visszaesett a fejlodesben. Ha ugy fogtam fel, hogy "hisz csak egy kis pisi, majd feltakaritom" akkor javult a helyzet. Vettem szonyeg es karpit takarito habot. Jopar pisit feltakaritottam, de istenem, nagy dolog:D

Most meg ugy szoktam alakitani a dolgokat, hogy a pisileshez igazitok mindent. Aznap el akarok menni valahova, akkor ha delelott akarok, akkor az egyik delelotti pisiles utan rogton elindulunk. Addig elkeszitek mindent, hogy menetkesz legyek. Maximum 2 orat tartozkodhatok tavol, aztan mar rizikos.

Eddig cipeltem az egyik bilit magunkkal, de most vettem olyan bilit, ami osszecsukhato, most mar azt cipelem magunkkal. Egy valtas ruha, bili, innivalo, ragcsalnivaloval. Igy szoktunk elindulni. A jovo heten elkezdem beszoktatni a bolcsibe, ha szerencsem van, az azutani heten mar kezdhet is rendes idoben (kulfoldon lakok, itt ev kozben is barmikor be lehet adni a bolcsibe a gyereket...nana, iszonyat sokat kell fizetni, megeri nekik-vissza akarok menni dolgozni. )

2012. aug. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!