Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A melegkiütés mennyi idő...

A melegkiütés mennyi idő alatt múlik el?

Figyelt kérdés
2009. júl. 21. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
nekem úgy volt, hogy reggel kijött estére elmúlt.
2009. júl. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A lányomon napok óta van.Itt-ott elmúlik, de van ahol még látszik:(
2009. júl. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!sajna kisfiamnak nem akar múlni:(.akkor lehet,hogy ez neki nem is az...
2009. júl. 21. 15:57
 4/13 A kérdező kommentje:
Csütörtökön inkább elviszem a bőrgyógyászhoz,bizti,ami bizti.
2009. júl. 21. 15:58
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

első válaszoló vagyok ismét ilyen a melegkiütés:

[link]

2009. júl. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,hogy küldtél róla képet!Nekünk is ilyesmink van.Főleg a nyakán és a karjain.Néhol már jó nagy foltokat képez.
2009. júl. 21. 16:10
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

szívesen még találtam egy kis cikket bemásolom ide:

A csecsemő teste 36,5 - 37,5 fokos, de a hőszabályozása még nem stabil. Ha az időjárási viszonyokhoz képest túlöltözteted, akkor gyorsan pici piros pöttyök, úgy nevezett melegkiütés jelenik meg a testén. Ettől sem kell megijedni, hiszen levetkőztetés után hamar elmúlnak maguktól, kezelni semmivel nem kell. A keze, ha hideg, az nem jelenti azt, hogy fázik, legalábbis, ha kibontva, ruhája alatt meleg, akkor biztosan nem. A fázó baba általában csuklani kezd akkor, amikor már kellemetlenné kezd válni számára a hűvös. A megfelelő ruházatot egyszerűen ellenőrizheted, hiszen ha melege van, a tarkója alatt a nyaka azonnal izzadni kezd. Ha ezen a helyen nyirkos, akkor jobb, ha egy réteg ruhát leveszel róla.

Kezelése: Naponta érdemes lemosni a bőrt tiszta vízzel, hintőporozni, de a legjobb, ha a kicsit hűvös helyen tudjuk tartani. Amennyiben a melegkiütés elfertőződik, gennyes csomók keletkeznek, akkor antibiotikum, esetleg sebészi megnyitás is szükségessé válhat.

2009. júl. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm neked!!!Nagyon rendes vagy!
2009. júl. 21. 17:28
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a védőnő nem javasolta a hintőport mert eltömíti a bőrt, hanem inkább a gyakori lemosást, aztán szárazra törlést. Meg hát igen, ha kicsit hűvösebbre tudod vinni az is jót tehet.
2009. júl. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

szia


az én kislányomat is sokszor kiüti a meleg én ilyenkor ha már nagyon sok pötty van rajta akkor mindig megfürdetem,hogy felfrissüljön szegénykém és utána 2-3 óra múlva el is tűnnek róla.

sok ember azt hiszi,hogy fázik a babája pedig ez nem igaz sokszor azért hideg a pici testűk,mert túl melegük van.

én ilyen melegben naponta többször mindig fél-fél órákra levetkőztettem meztelenre mindig nagyon élvezi,és egész nap csak egy pelus van rajta,még így is sokszor kiüti a meleg,de már nem olyan sűrűn és nem olyan ronda foltos mint a nyár elején volt,én is mindig féltetem és ha mást nem is egy badit mindig adtam rá,de mára már rájöttem,hogy teljesen felesleges mert csak szegény picurkámnak ártok vele,amikor amúgy is alig lehet elviselni ezt a hőséget!

2009. júl. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!