Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor érdemes elkezdeni a...

Mikor érdemes elkezdeni a biliztetést? Hogyan kellene elkezdeni! Tapasztalatok különböző praktikákról?

Figyelt kérdés
2009. júl. 21. 07:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt a kérdést én is felakartam tenni pár hónappal ezelőtt.

Bár nem vagyok szakértő, csak egy anya, de úgy tudom, hogy két éves kortól erősödik meg a záróizmuk, akkortól tudják visszatartani a dolgokat amíg eljutnak a biliig.


Az én kislányom két éves múlt, és már bilizik. Nem is gondoltam volna, mert még nem beszél (tudna, nincs vele semmi probléma, csak nem akar), de oda megy a bilihez, letolja a kisnadrágot és bele pisil/kakil.


Szóval nálunk tényleg 2 évesen jött el a bili ideje.

Sokan azt mondják, hogy nem érdemes előtte erőltetni.


Nem tudom, hogy mennyi idős a babád, de 1,5 éves kortól már próbálkozhatsz ilyesmikkel: Ne adj rá pelust, csak kis bugyit, magyarázd el neki, hogy oda kell a dolgát végezni-e. Lássa ahogy Te WC-zel, közben mondogasd, hogy ezt így kell csinálni. Ültesd rá a bilire napjában többször(ne erőszakkal, csak amíg Ő is akarja), és hátha sikerül. Ha sikerült dicsérd meg! A biliből együtt öntsétek ki a WC-be és pápázzatok neki ( ez szokott tetszeni), hagyd, hogy Ő húzza le.


Sok sikert!

2009. júl. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 évesen érdemes elkezdeni. Nagyon sok nehézséggel jár ez de a cél érdekében mindent.

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt:

[link]

2009. júl. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nagyon hasznos volt!
2009. júl. 21. 21:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!