Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beszoktattam a fiam a bölcsibe...

Beszoktattam a fiam a bölcsibe, de nincs még munkám mit tehetnék?

Figyelt kérdés

úgy tudom, hogy ha nem dolgozok, akkor nem járhat a gyerek bölcsibe. Úgy volt, hogy jún. 1-től dolgozom, így 3 héttel korábban elkezdtem a beszoktatást. Utána betegek lettek(van egy 4 éves tesója, aki már 1 éve ovis), és nem mentünk, most pedig szünet van.

Még 1 hónapot kell várnom a munkára.

Mit fognak szólni? Nem is mehet akkor addig?

Mert akkor újból be kell majd szoktatni.

Mennyit kell ezért a 3 hétért fizetnem? Nem kapunk támogatást, szóval 220 Ft a napi étkezés.

Attól félek, hogy majd jól leszúrnak, pedig nem tehetek róla, hogy késik a munka. ( most építkeznek).Így is lenéznek, mert 22 éves vagyok, és én is ebbe az oviba jártam, ők voltak az óvónőim. Szóval nem fog nekik tetszeni. Kell fizetnem azért is, hogy 3 hetet vigyáztak rá? Csak délig volt.


Köszönöm a válaszokat.


2009. júl. 18. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet, hogy hülyeséget mondok, de ha már egyszer felvették, akkor nem kell megmondani, hogy még nem dolgozol. Vagy kérnek igazolást? Amúgy szerintem az sehol nincs előírva, hogy aki nem dolgozik annak a gyereke nem járhat bölcsibe, csak mivel kevés a férőhely, azokat szokták felvenni.
2009. júl. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De elő van írva, hogy csak annak a gyereke járhat bölcsibe, aki dolgozik, azonban ha 1 hónap múlva mész dolgozni azért nem szólhatnak, mondd azt, hogy azért csináltad így, hogy rendesen beszokjon és túl legyen az első betegségeken mire mész dolgozni.

Nem kell többet fizetned érte, csak a szokásosat.

2009. júl. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocs, akkor rosszul tudtam!
2009. júl. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ki kellett tölteni egy papírt, hogy mikortól dolgozok, arra ráírtam a június 1-et, de még nem adtam le, szóval még hivatalosan fel sincs véve.

Annyit tudok, hogy munkáltatói igazolás kell, és még hallomásból annyit, hogy addig járhat, ameddig dolgozok.

Azért is kérdeztem meg, hogy volt-e már valaki ilyen helyzetben, mert az lett volna a biztos. Köszönöm a válaszokat.

2009. júl. 19. 15:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!