Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan taníthatom a 4 éves...

Hogyan taníthatom a 4 éves gyermekemet angolra?

Figyelt kérdés

Szeretném megtanítani a gyerekemet angolra, de sajnos a mi környékünkön nincs olyan tanár, vagy olyan lehetőség, ahol ilyen kiskorú gyerekeket foglalkoztatnának, csak jó messze és emiatt nem éri meg nekem. Angolul nem tudok, de vele együtt megtanulhatnék én is angolul beszélni. Tudnátok ajánlani olyan könyveket, aminek hanganyaga is van, hogy a helyes kiejtésekkel tudjok segíteni a gyerekemnek? (Esetleg weboldalakat, ahol rendelni lehet CD+könyvet)

Köszönöm előre is a segítségeteket!


2009. júl. 14. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Könyves boltokban találsz ilyeneket,de be írhatod ,hogy www.startlap.hu és ott van olyan,hogy szótár rámész,hogy magyar angol, beírsz pl egy szót és ott van a szó melett egy hang izé rá kell kattintani és mondja a gép angolul,hogy hogy kell kiejteni,kezdésnek ez nem rossz.
2009. júl. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Miért? már magyarul tökéletesen tud?
2009. júl. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nyelviskoláknak is vannak idegen nyelvű könyvesboltjai, ott is van biztos ilyen!
2009. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pedagógusként azt tudom mondani, hogy nem sok értelme lenne így angolul tanítani. Szerintem, ha nem tudsz angolul, annyit tehetsz, hogy angol nyelvű dalocskákat, rajzfilmet (Sesam utca) játszol le neki.

Egy-két szót érdemes maximum megtanítani neki, megnevezés szintjén, vagy a 10-ig számolást, köszönést.

Én úgy gondolom, hogy saját nyelvtudás nélkül többet árthatsz, mint segíthetsz.

2009. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Így arra tudod tanítani, hogy a hangzást megszokja, "megtanulja" és ha majd tanítják, akkor könnyebben megtanulja és szebben fog beszélni, akcentus nélkül esetleg. Ehhez angol hanganyagra, zenére, nótákra van szükséged. Ezenkívül, ha TV-n van olyan csatorna, ami anglul van és esetleg még gyerekeknek is való, az szuper lenne. Az szóljon a háttérben, nem kell néznie.

Mást nemigen tudsz tenni, de ez elég is, jobb lehetőség híjján.

2009. júl. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Angol nyelvű zenés mondókás cd-t vegyél neki, legutóbb a tescoban vettem a lányomnak 299.-ért! Imádja, igaz én felsőfokon beszélem az angolt és tudom én is énekelni, mondogatni, ez sokat számít... De az is tapasztalat, hogy az ilyen kicsik, mint a te 4évesed hallás után nagyon sokmindent megjegyez könnyen, úgyhogy bátran hallgattass vele angol gyermek cd-ket. Egyébként hogy a kérdésedre is válaszoljak, egy Oxford boltban bármilyen ovisanyagot találsz, de akár online is tudsz rendelni. Nekem egy kedvencem a Get ready, kazijával van meg, de igazi ovis anyag :) nézd meg, meg is rendelheted. Ha tudok még segíteni, írj, van más ötletem is angol könyvben.

ez a get ready:

[link] kazija nem tudom, rendelhető-e itt.. kérdezz rá.

2009. júl. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!