Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel javíthatnám 2 éves...

Mivel javíthatnám 2 éves kisfiam étvágyát?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon finnyás, a kenyeret és a gyümiket bármikor képes lenne megenni. A főzelékből csak pár falatot eszik vagy még azt sem. Már próbáltam a Vitacolant, Béres cseppet, cebion multit, de nem igazán váltak be. Valami jó tanács, aki hasonló problémával küszködik?
2009. júl. 9. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan ezeket próbáltam de egyik sem. nekem már a gyümölcsöt sem nagyon akarja megenni. azt mondom egy héten egyszer. vagy csak beleharap és finnyákol is, köpi ki. Néha a bolti 4 hónapos gyümölcsöt megeszi, de csak azt is ami úgy néz ki mint a joghurtos pohár.

a húst megeszi azzal nincs gond!

2009. júl. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésedre válaszoltam, de engem is érdekel valami megoldás!
2009. júl. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

adj neki vaskészítményt, az hatalmas étvágyat csinál.

én is gyerekkoromban kaptam néha ún. vasbort 1-2 kanállal, gyógyszertárban vette apukám, 2 nappal később jobb étvágyam lett.


de szerintem inkább ne erőltetsd, ha jól fejlődik, nehogy helytelen étkezési szokások rögzüljenek benne, és kövérré váljon.

2009. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

amúgy nem volt nekem rossz étvágyam szerintem, mindig is a legmagasabbak közt voltam az osztályban, meg oviban, csak apukám hülyesége volt, hogy többet kéne ennem, mert ő hatalmas mennyiségeket tud megzabálni, biztos magából indult ki. :D

mindig azt mondta: egy egészséges embernek mindig van étvágya, csak a betegnek nincs! :D

2009. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a kisfiadnak nem az étvágyával van baj, hiszen a kenyeret és a gyümölcsöt eszi, nem? Tehát inkább válogatós. ez ellen nem hiszem, hogy sokat tehetsz. Ráerőltetni, amit nem szeret nem érdemes, csak még jobban utálja majd. Esetleg érdekesebbé kellene tenni neki (pl. mókás díszítéssel), vagy jóízűen enni előtte.


Az én kislányomnak tényleg rossz az étvágya, bár most már javul. Kínálhattam én bármit, semmit nem evett meg... Elég vékonyka is, de nincs baja, elfogadtam, hogy ilyen alkat.

2009. júl. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!