Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 38,5-re adjak lázcsillapítót?...

38,5-re adjak lázcsillapítót? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Pénteken ment a hasa a lányomnak, estére belázasodott. szombat reggel elmentünk ügyeletre, ahol azt mondták, hogy vírus, adjak Normafloret és a lázát húzzam le 39 alá. Ott a rendelőben 38,2 volt a láza és azt mondták ne adjak rá semmit, amíg nem megy 39 fölé. Hagy dolgozzon a szervezete. Tegnap egész nap lázcsillapítóztam, mindenféle módszerrel, mert pár óra alatt mindig felment 39 fölé. Viszont ma hajnalban kapott utoljára kúpot, azóta 37,5 és 38,5 között ingadozik. Jó ez így? Ne adjak semmit? Persze többször zuhanyoztattam, meg issza a folyadékot. A hasa már nem megy.
2012. júl. 1. 18:08
 1/5 A kérdező kommentje:

Na, most már 39, szóval adtam szirupot. Pedig már azt hittem javul. Meddig fog ez tartani? Tényleg nem lehet semmit kezdeni a vírussal? Holnap megyünk a mi dokinkhoz, kíváncsi vagyok ő mit mond.

És ez vár az egész családra? Mert tuti elkapja mindenki, a 2,5 éves tesó is. Nagyon jó lesz!

2012. júl. 1. 18:47
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tartós lázra legjobb a kúp, de csak az előírás szerint.
2012. júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vírussal azért nem lehet mit tenni, mert nincs rá gyógyszer, azt a szervezetünknek kell legyőznie. Gyógyszer a baktériumra van, az antibiotikum, vírusra tényleg nincs. Igen, mondják, hogy hagyjuk, hogy dolgozzon a szervezet, ne csillapítsuk a lázat egy darabig, meg minden, de ugyanakkor én úgy gondolom, hogy egyik pillanatról a másikra képes felugrani, meg persze ott a lázgörcs is.

Én megmondom őszintén, hogy 38 felett én már adok lázcsillapítót. Amúgy mikor a fiamnál volt ez, akkor 3 óránként adtam 3 fajta lázcsillapítót, meg hűtő-fürdőztettük. De ez akkor volt, mikor 38,2 alá nem akart menni még lázcsillapítóval sem.

Ha akarod, hogy dolgozzon a szervezete, akkor 38, 1-2-3 tized fokot még hagyhatsz, de 38,5 felett mindenképpen adj lázcsillapítót.

Jobbulást kívánok!

2012. júl. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 alaszka ***** válasza:
Én 38,5-nél már adok kúpot, ez alatt nem. Nálunk is a kúp vált be a legjobban. A vírusok 3-4 napig szoktak tartani, van hogy a láz csak a 4. napon szűnik meg, ezeket csak átvészelni lehet, mást nem tudtok csinálni. A Normaflort még add akkor is, ha már nem megy a hasa, egy hétig legalább. Meg C-vitamint is kaphat.
2012. júl. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat.

Tegnap délután volt utoljára láza. Tegnap reggel voltunk dokinál, már a torka is piros volt. Azt mondta, hogy 3 lázas napon túl már ad antibiotikumot. De várjak még estig és csak akkor adjam be, ha még mindig lázas. Hát még délután is az volt, szóval beadtam.

2012. júl. 3. 14:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!