Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez hogy van? Szeret engem?...

Ez hogy van? Szeret engem? Akinek volt hasonló tapasztalata.

Figyelt kérdés

Gyermekem 3éves lesz,van egy kistesó is ő 2évvel fiatalabb.

Én vagyok velük otthon,segítségem nincs szóval minden nap monoton mosás,teregetés,főzés,felmosás,porszívózás...ezt mind én csinálom és ez még kevés is.És itt a 2gyerek.A mama kb 2naponta viszi a nagyot 1-2 órát játszani.És sokszor megjegyzi 3évesem hogy őt szereti hozzá akar menni...stb.Van ennek valami következménye?Vagy kinövi?Nem is tudom hogyan kérdezzem ezt meg. :S :(


2012. máj. 21. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Takaríts akkor, amikor nincs ott a nagy, és foglalkozz vele többet. A mama néha vigye el a picit, és legyél csak a naggyal.
2012. máj. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy nincs segítséged. hát a 2 naponta mama segítsége mi???? Az hatalmas segítség, hidd el.

Mamával játszik gondtalanul a 3 évesed, veled gondolom nemcsak a jó oldalát látja a világnak, hanem a való világot-szigor, nemcsak játék....

Teljesen logikus a gyereked viselkedése.

2012. máj. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Oka is van és következménye is lesz ha ez így marad. Azért mondja, hogy a mamát szereti, mert habár pár órára viszi el, de azt az időt minőségileg vele tölti, míg veled otthon van, de a leírásodból feltűnik, hogy nem foglalkozol velük eleget a házimunka miatt. Bocs, ha nem így van de nekem ez jött le. Nem kell mindennap porszívózni, mosni, felmosni, max. főzni és mosogatni. A többi ráér 2 naponta. Nem robot vagy, anyuka és háziasszony. Játsz a gyerekekkel, amit nagyon kell pedig alvás időben illetve este csináld. Ne ők lássák kárát.
2012. máj. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez azért van,mert te sajnos nem tudsz vele annyit foglalkozni,mint a nagymama.Ha vele van akkor csak ketten vannak és egymással törődnek.A megoldás a házimunkát akkorra hanyagolod mikor a nagy mondjuk alszik vagy amikor elviszi a mama.Vagy este mikor már alszanak vagy mesét néznek stb.Vagy mondjuk te délelőtt végzed a dolgokat és délután már velük foglalkozol.Vagy elviszed őket a játszótérre mondjuk a mamával,aki a kicsivel foglalkozik addig még te a naggyal.Vagy megkéred a mamát,hogy ne a nagyot vigye el,hanem a kicsivel maradjon itt.
2012. máj. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy irigy a kistesóra, és ezzel próbálja meg magára felhívni a figyelmet. Ne félj, majd kinövi.
2012. máj. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van ebben valami, amit előttem írtak, de az is igaz, hogy anya mindig ott van, sokkal többet vagy vele, mint a mama, ezért a mamával, apával, másokkal töltött idő kedvesebb, különlegesebb a számára. Ne félj, ha eltűnnél pár napra, mindjárt megnőne az ázsiód! :)

Azért amit a kérdésed sugall, és a többiek is írtak, az is megszívlelendő, próbálj tudatosan mindennap időt szakítani a közös játékra, sétára, játszóterezésre, vagy amihez neki kedve van! Neked is jót fog tenni. Például mi lenne, ha a mama néha inkább a kicsivel lenne és addig te lennél a naggyal? Vagy hétvégén a kicsi apára maradna és te a naggyal elcsavaroghatnál? Biztos te is élveznéd!

2012. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!