Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyünk a 6 éves unokaöcsi...

Mit tegyünk a 6 éves unokaöcsivel aki éjszaka még mindig bepisil?

Figyelt kérdés
2 éve elvesztette az apját,és mási városba is költöztek,milyen praktikákat ajánlanátok,hogy leszoktassuk mert már szégyeli szegény...
2009. jún. 27. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Ébresszétek amikor ti elmentek aludni. A fiam is bepisilt sokáig, szerintem egyszerűen mert túl mélyen aludt. Amikor mi elmentünk aludni (éjfél körül) akkor kikisértük még pisilni. Sokszor fel sem ébredt igazán, de pisilt és utána nem pisilt be. Aztán kinőtte.
2009. jún. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
El kellene vinni szakemberhez!! Ez nem "szimpla" leszokatás
2009. jún. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Sajnos én is sokáig bepisiltem éjszaka. Kb. 8 éves koromig. Azt tudom, hogy szedtem valami gyógyszert. Én is ajánlom szakember felkeresését.
2009. jún. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kell fordulni mert van rá gyógyszer. Általában nem lelki bajok a forásai ezeknek a bepisiléseknek.Hanem az agy nem termel elég dolgot valamiből(pontosan nem tudom a nevét) és ezért nem tudja rendesen vissza tartani.
2009. jún. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokáig bepislitem és orvoshoz vittek, ott kiderült veseproblémáim voltak. kinőttem. Érdemes legalább kivizsgáltatni, lehet, hogy szervi baj, de sajnos lehet lelki is.
2009. jún. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én éppen egy sokkal kisebb gyerkőcöt szoktatok szobatisztaságra és ezért sokat olvastam mostanában ilyenről.


Az éjszakai szobatisztaságot a gyerekek egy elenyésző része (inkább fiúk) csak 8-9 éves korukban érik el. Ennek oka egy hormon alultermelése lehet, ami éjszaka termelődik. Ha erről van szó akkor kaphat rá gyógyszert, illetve várhatnak is vele. De ha frusztrálja a dolog, akkor jobb orvoshoz vinni, mert ezen lehet segíteni.

(amúgy nem okoz orvosi problémát később és nem orvosi okból kezelik, hanem hogy nyugodtan aludni tudjon)


Érzelmi oka akkor lehet a dolognak, ha már tartósan nem pisilt be a gyerek a trauma (jelen esetben szülő elvesztése) előtt, ha előtte is bepisilt, akkor ninccs köze a 2 dolognak egymáshoz.

2009. jún. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Először is mindenképp el kell vinni orvoshoz,ha nincs szervi gond,akkor jöhet a lelki ápolás,mert bizony valószínű,hogy az apuka elvesztése az ok.

Az én keresztfiam 3 éven belül elveszítette mindkét nagymamáját és a 10 hónapos kistestvérét.Vittük szakemberhez,mert nagyon ˝befordult˝,neki mondjuk a sport segített.Karate-ra jár,leköti,elfoglalja,önbizalmat ad neki,ma már jobban van.

2009. jún. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket,próbálkzunk!
2009. jún. 28. 17:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, szerintem nem csak akkor lehet lelki ok ha huzamosabb ideig nem, majd újra bepisil a gyerek. Ezt magamból kiindulva mondom. Bár ez is összetett. Mert bölcsis koromban leszoktam, majd a bölcsiben szinte visszaszoktattak, mert ugye sok a gyerek, aztán megint leszoktam, de hat évesen apám elvitt magához hipp hopp és megint éjjelente sok baleset volt. Addig a régi helyen is volt baleset, talán nem annyi. Aztán ott négy év után visszakerültem az eredeti helyre, és aztán egy két év kellett hozzá hogy elmaradjon az éjjeli baleset. Akkor már 5-6-os voltam. Aztán 7.-ben egy tábor, életem első tábora volt a próbatétel. Sikerült. De még a rákövetkező évben is a következő tábor tele volt félelemmel. De sikerült és azóta nincs gond. Na de hogy most a lelki dolgok megoldódása miatt, vagy pedig mert kinőttem volt e a mai napig nem tudom. Ja és azt fontos hozzátennem, hogy szervi bajom nem volt, orvos nézett.

Szóval összetett dolog.

De szerintem is az a legjobb ha elviszitek orvoshoz, megnézi van e szervi ok, ha nincs akkor lelki okot kell kezelni. De igazából lehet a kettőt egyszerre is. Ha a lelket kezelik, mivel sajnos van esemény az életébe kettő is, ami megviselte, azzal bajt nem okoz senki.

Kívánom az unokaöcsinek hogy minél előbb sikerüljön ezt megoldani és sok-sok kitartást kívánok neki! Tudom milyen nehéz! A szülők, rokonok, senki soha ne szégyenítsék meg és ne mondogassák neki állandóan. Bíztatni kell és segíteni és elterelni róla a figyelmét, mert még súlyabb lelki dolgok is kialakulhatnak ebből. Este keveset igyon és éjjel fel kell ébreszteni pisilni.

2009. júl. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elöször is keltsd fel éjszaka ha ez nem válik be nem azért van mert mélyen alszik. Szervi vagy pszihés okai lehetnek pl.idegrendszeri fejlödés.Elsökörben kérj beutalot a nefrologiára ez az ugynevezett bepisilés vizsgálat nem csinálnak vele semmi fájdalmasat. ha a gyerekorvos okoskodik ne hallas rá kérd a beutalot ha szervi baja van jobb ha minél elöbb elkezdik kezelni. Ha negetiv minden vidd el egy jó pszihologushoz. Azt mondják hogy trauma kell ahoz hogy ez kialakuljon vagy valami kiváltja. Ne gondol semmi rosszra akkor is vidd el ha nem történtént ilyen gyermekeddel ez történhetet méhen belül is. Az én fiam 9 éves és még bepisil nekünk idegrendszeri sérülés okozza mely a szülés közben alakult ki pár percig kicsit oxigén hiányos állaptba került ezért figyelem zavaros szétszort és bepisil (nem megy a tanulás még csak elsös. Nagyon sok szakembernél jártunk lehet hogy nálatok csak aproságrol van szo és kezelhetö ne halogasd vidd orvoshoz én késön vittem.

Soha ne szid el ha bepisil az nem segit csak lelki probélmát okozol neki.

2009. júl. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!