Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen szemüvegkeret vált be...

Milyen szemüvegkeret vált be ovis kisgyermekednek fém vagy műanyag?

Figyelt kérdés

Fém vagy műanyag?

Orrpapuccsal vagy anélkül?


Első szemüvegnek korbácsszárú fémkeretet választottunk most. Volt ahol azt olvastam, hogy a korbácsszár letörött. Vannak a sima (nem teljesen flexibilis) műanyag keretek, még azok tetszenek, azt mondják annak is meg lehet hajlítani rendesen a szárát az igény szerint. Azokon az tetszik, hogy nincs orr-papucska rajta.

Orr-papucska nélkül nem csúszik le az orrán? Vagy ezek jobbak is?



2012. ápr. 20. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk fém volt egy évig papuccsal , de gyenge volt , mindig elhajlott , kitágult a szára. Most vastagabb műanyag keretet választottunk , nincs rajta papucs , eddig még nem volt gond vele. Legközelebb is biztos , hogy műanyagot veszünk , sokkal stapabírobb , még ha nem is olyan szép.
2012. ápr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bár még nem ovis a fiam (idén kezdi) de azért leírom a tapasztalatomat.

Mi először fém keretes,orrpapucsos szemüveggel kezdtük,hát az borzalmas volt!Folyton kitágult és mehettünk hetente állíttatni,az orrésznél sem állt jól,lecsúszott,először olyan orrpapucs volt ami egybefüggő,aztán lecseréltettük két különállóra,hát még rosszabb lett.Sajnos ahány optikus annyi félét mondott.Az egyik szerint nagy volt még neki a keret,a másik szerint viszont pont hogy kicsi,már kinőtte :( én meg nem tudtam mitévő legyek,és akkor kerestünk másik keretet.Ez műanyag keretes,papucs nélküli,flexibilis,és korbácsszárú. Lassan egy éve hogy megvan és nagyon szereti a fiam,és a fülét sem nyomja el! Viszont volt már hogy eltört a keret és a szár csatlakozásánál,de azért mert ez volt kint a kirakatban és azért a műanyag is elévül,gondolom ez miatt meg a fény miatt tört el,viszont még garanciába megcsinálták és azóta nem repedt meg kopp,kopp,kopp.

Szóval nekünk eddig a műanyag keretes jobban bejött!

2012. ápr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én óvónéni vagyok, és volt ilyen is, -olyan is a csoportban. A műanyag nem túl szép, de most van egy kisfiú akinek gumiszerű a szemüvege (ez sem túl szép...), és egyszer amikor leesett róla, kiesett a lencse. Gondoltuk, na a csudába, most tönkrement. És nem! Simán vissza lehet pattintani! Nagyon tetszik, nagyon praktikusnak tartom! Az orrpapucs bele van építve.
2012. ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Először fémkeretes, orrpapucsos, állítható szárú volt. Tök szép, meg csinos, viszont nem praktikus, mert könnyen elállítódik mind a papucs, mint a szár, mind a szemek közti összekötő rész (nem tudom a nevét). Hetente állíttattuk, és az utolsó alkalommal már azt mondták, hogy lehet, hogy el fog törni. Forrasztható ugyan.

Vannak flexibilis titán keretek, amik árban nem vészesek, szépek, de ha törnek, csak Budapesten tudják forrasztani.


Én is belemásztam a témába és megtaláltam a Miraflex keretet. A mi városunkban 10 optikából csak 1 ismerte, a többi nem is hallott róla. Totál flexibilis, törhetetlen, beépített sportpántja van hátul, majdhogynemcsak összegyűrheted, annyira flexibilis. 17ezer ft a keret. De ha azt veszem, hogy a fém és a titán 15ezer, akkor simán megéri. Van többféle színben, fazonban. Nézz utána!


Ja, ovis a fiam, és fél éve szemüveges.

2012. ápr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

Hát, mi a második korbácsszáras fémkeretnél tartunk. Nekem is az a gondom, hogy elég gyakran vissza kell menni állítani rajta, mert előre csúszik egy idő után. Aranyos kislányomon, édesen áll rajta, esztétikailag tetszik. Korbácsszárat én törtem le véletlen a másikról állítgatás közben, a kislányom ügyesen vigyáz rá egyenlőre.

2012. aug. 29. 12:04
 6/8 A kérdező kommentje:
Legközelebb műanyagosat is kipróbálunk.
2012. aug. 29. 12:05
 7/8 A kérdező kommentje:
A korbácsszárasok után titanflex (flexibilis) fémkeretet vettünk, ami igaz nagyon drága, de nem kell állítgatni, nem görbül meg, ha ráfekszik, pillekönnyű, nagyon szép, és praktikus, évekig kitartott az első. Következő méretben is ilyent vettem.
2014. aug. 2. 14:31
 8/8 anonim válasza:
Nekünk a flexibilis gyerekszemüveg vált be a legjobban. Műanyag a keret és állítható fejpánt van hozzá. Eleinte aggódtunk, de szereti a kislányunk viselni.
2014. nov. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!