Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislányom nem issza...

2,5 éves kislányom nem issza a tejet egyáltalán, ez nem nagy gond?

Figyelt kérdés
20 hónapos koráig szoptattam,már az előtt is kínáltam tejjel, de nem kellett neki, és én úgy voltam vele, hogy azét mert elég neki az anyatej. Most már azóta eltelt mennyi idő, és egyáltalán nem issza, nem eszik joghurtot, kefirt, még a túrórúdi sem kell neki. Egyedül a tejfölt és a trappista sajtot szereti, de azt nagyon. Szerintetek elég kalciumot visz be a szervezetébe?
2009. jún. 19. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha sajtot eszik, akkor nincs semmi baj, a sajtban sokkal több a kalcium, mint a tejben - mert "hiányzik belöle a viz". Ez föként a kemény sajtokra igaz - ne aggódj. A tejfölben már nincs olyan sok, de az se árt. Ne eröltesd, lehet, hogy késöbb még megszereti, de ha nem, az se baj, a sajt elég.
2009. jún. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bőven elég, ha csak tejtermékeket eszik. Az ember nem "tejivó" alapvetően, nincs szüksége rá. A benne lévő vitaminokat és fehérjéket más forrásokból is meg lehet oldani.
2009. jún. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, ezt találtam:

"A tejtermékeket az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás fontos összetevőjének tartják. Egész mostanáig azonban homály fedte azt, hogy a tejtermékek hosszú távon hogyan függ össze a csontok állapotával gyermekkorban, pl. a csontsűrűséggel, a csontok ásványianyag-tartalmával és a csontfelületet. A tanulmány során a Bostoni Egyetem 106 3 és 5 év közötti gyermekről gyűjtött adatokat. A gyermekeket 12 éven át követték nyomon. A kísérletben résztvevő családok naplót kaptak, és megkérték őket, hogy minden évben több napon át jegyezzék fel, mit evett gyermekük. A napló és más információk segítségével a kutatók kiszámították a gyermek átlagos napi fogyasztását tejtermékekből és más élelmiszerekből.


A 12 éves periódus végén a szerzők megvizsgálták a gyermekek csontozatának egészségét. Azt tapasztalták, hogy azoknál a gyerekek, akik napi két vagy több alkalommal fogyasztottak tejterméket, nagyobb volt a csontozat ásványianyag-tartalma és a csontsűrűség. Miután rögzítették a normális csontfejlődésre ható egyéb faktorokat (növekedés, testalkat, aktivitás foka), a szerzők azt találták, hogy ezeknek a fiataloknak 175 grammal több ásványi anyag volt a csontjukban, mint azoknak, akik naponta kettőnél kevesebb adag tejterméket fogyasztottak.


A kutatók ezen kívül értékelték a tejtermékek és más táplálékcsoportok együttes hatását is. Azoknak a gyerekek, akik naponta kettőnél többször ettek tejterméket, 10 dkg húst vagy más fehérjetartalmú ételt, 300 grammal magasabb lett a csont ásványianyag-tartalma. A tanulmány felhívja a figyelmet a napi tejtermék fogyasztásra gyermekkorban. „A tejtermék az egyik fő forrása a fehérjéknek, kalciumnak és más tápanyagoknak, mint pl. a foszfor és a D-vitamin." – mondta a szerző, Lynn Moore. A szülők segíthetik a csontok egészséges fejlődését azzal, ha minden nap adnak tejterméket gyermekeiknek."

2009. jún. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek a gyors választ. Egyenlőre maradunk akkor a sajtnál, azt minden nap megtudja enni, azzal nincs gond.
2009. jún. 19. 09:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem igy vagy ugy de a tejet is fogadtazsd el vele,igen is kell inni a tejet,már csak a folyadék miatt.

15 hónapos a baba és adnék tejet,de nem issza meg.

A dokinak mondtam és a tápszert kell venni neki,hiába eszi a tej terméket(sajt,turó,joghurt naponta)a tej is kell. Nekünk tápszer és reméllem 2-3 évestöl elfogadja a tejet is legalább izesitve.Áll. 6 évesig kötelező a tej valamilyen formában.Én a 6 éves fiamnak vaniliás és csokis szivoszálas tejet is kap,nagyon szereti.Boci termék és egy szivoszál 200 ft.körül van,azt a lányom is megissza,de a tápszer olcsobb.

2009. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is próbálkoztam azzal a csokis szívószálas tejjel, de nem ízlik neki. Az az igazság, hogy nem édes szájú.

Abban reménykedem, hogy majd az oviban elfogadja, ha látja a többi gyereket hogy issza.

2009. jún. 20. 15:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!