Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyereked tud...

2 év körüli gyereked tud váltott lábban lépcsőzni?

Figyelt kérdés

Kislányom több hónappal ezelőtt még tudott, de már egyáltalán nem, mindig csak egy lábbal lép fel a lépcsőn, majd a másikkal mellélép. Egyre jobban aggódom, hogy ez megint problémát jelent.

Csecsemő korában jártunk gyógytornára ( Dévényre), mert feszes volt, de szépen meggyógyult.

Most hirtelen sokat nőtt, lehet, hogy amiatt nem megy neki megint?

Amúgy mozgékony kislány, elég ügyes mindenben, de ezek a fellépések mindenhol nehezen mennek.


Kell már rendesen lépcsőzni ennyi idősen?



#2 éves #lépcsőzés #váltott lábbal
2012. ápr. 12. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
3 évesen
2012. ápr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy ez baj e hogy korábban tudta most meg nem, én úgy tudom elvileg visszafelé nem fejlődnek így mozgásilag. Nem lehet hogy egyszerűen bulisabbnak tartja ha egymás mellé lép ? Az én nagyobb gyerekem (fiú) most mikor számolni tanult akkor mellélépett mindig mert számolta a lépcsőt és úgy könnyebb volt neki, most 4 éves. Nem azt mondom hogy nálatok is ez van, csak lehet hogy vmi ilyesmi van mögötte.

Amúgy a kisebbem is 2 éves múlt 2 hónappal és olyan 3-4 hónapja tud váltott lábbal lépcsőzni de ahol magasabb a lépcső ott nem próbálkozik váltott lábbal, hanem simán mellélép.

2012. ápr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

22 hónapos a lányom,én nem aggódok,ő is még csak kapaszkodik és az egyik lábbal fel-, majd mellé lép.

Hozzáteszem, nálunk itthon 1 db lépcső van a bejáratnál. Tehát az = a 0-val.

Van a lányomnak egy vele egyidős kisfiú "haverja" náluk sok lépcső van, és az a srác könnyen veszi az akadályokat.

Én is úgy tudom hogy csak 3 évesen kell váltott lábbal lépcsőzniük.

2012. ápr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pontosan,van még aki az oviban sem tud váltott lábbal lépcsőzni.Az én 2 évesem(22ei) is váltott lábazik,de fogni kell a kezét:)
2012. ápr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem ez lépcsö függö is, és szituáció függö is.


nálunk ekég nbagy lépcsöfokok vannak. ma meglepett a másfél évsem mert ö akarta a kosarat felcipelni, és fogockodás nélkül váltott lábbal cipelve a kosarat ment fel. lélegeztem is elállt, de megcsinálta.

többet nem fogja ez is tuti.


amúgy a dévényisek nagy átverés ám. ha beteg egy gyermek azoknak szuper, de akárkihez elviszed minden dévinyis talál valami bajt annak is akinek nincsen. szóval nem biztos hogy kötött volt,m ha "kicsit" mondtak, csak kicsit nekik az bevétel volt.


szóval szerintem váltottlábbal menni egy aprócska gyerek lépcsön tuti tudna a tied is, de ezek felnött méretkhez vannak, így akár 10 éves korig sem baj ha nem megy váltott lábbal.

2012. ápr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27 hónapos a fiam, kb. 1 hónapja tud váltott lábbal lépcsőzni - de pl. otthon nem, mert nagyon magasak a lépcsőfokok, ezt mondja is egyébként.
2012. ápr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most jutott az eszembe beírni a keresőbe, ott ezt találtam.

[link]

Ez alapján egyáltalán nincs lemaradva, talán még picit túl is teljesíti az "elvártakat".


Nem tudom miért nem megy váltott lábbal, talán kényelmesebb neki így, hmmm... Naponta sokszor lépcsőzik, kétszintes a házunk és már nincs lezárva a lépcső, mert teljes biztonsággal használja, és kapaszkodnia sem szükséges.


Azért jutott eszembe a kérdést kiírni, mert ma voltunk játszóházban, ahol egy csúszdához egy lejtős szivacsos feljárón kell felmenni és megint szembetűnt, hogy még a méretileg kisebb lányok is felmennek rajta, az enyémnek pedig tolni kell a fenekét. Ott is hasonlóan kellene lépni mint a lépcsőn, váltott oldalon vannak a kiszögelések talptámasznak, de nem sikerül neki.

Erről jut eszembe, és a modern csúszdáknál a mászófalon fel tud mászni a Ti gyereketek? Mert a lányomnak még az sem megy.

2012. ápr. 12. 15:13
 8/9 A kérdező kommentje:

5. válaszolónak!

Sajnos a Dévény módszert volt alkalmam megismerni és megtapasztalni. 3 gyerekemből az egyik nagylány születési károsodás miatt kerekesszékes lett. Amúgy a nagyok ikrek, most 15 évesek, koraszülöttek voltak. Másik lány egészséges, de neki is kellett másfél éves koráig a Dévény torna, mire végre lerakta a sarkát és elindult rendesen.

Szóval a sérült lánnyal összesen 5 különböző Dévényesnél voltunk, mire megtaláltuk az igazit, aki 6 éves korában elérte azt, hogy "talpra állította" és lakáson belül segédeszközzel elsétálgat. Ezt az eredményt elsősorban a gyógytornásznak köszönhetem, na meg a lányom hihetetlen akaraterejének és az én kitartásomnak.

Mikor 13 évvel később megszületett a 3. kislányom, egyből rohantam vele a gyógytornászhoz, hogy tapogassa végig a babát, nincs e baj. Akkor nem volt semmi, de lassan feszessé vált pár hónap múlva, majd nem is indult be a mozgása. Van már annyi tapasztalatom, hogy az apró jelekből láttam, hogy ő is feszes. Sajnos tudtam is az okát, nem volt egyszerű szülés, végül császáros lett, ott történhetett valami megint.

Szóval, a picivel fél évig jártunk vissza tornára, míg helyre nem jött. Ez a Dévényes nincs rászorulva, hogy mindenkit kezeljen, minket azért fogadott, mert a másik gyerekkel 6 évig jártunk hozzá és emiatt "protekciósok" lettünk. Minimum 3 hónap nála a várakozás, és azt sem engedi, hogy ajánljam másoknak, mert annyian várakoznak, és nincs szíve mindenkit elküldeni.


Bocsánat, elkanyarodtam, csak szerettem volna leírni, hogy nem minden Dévényes a pénzért csinálja, van köztük olyan is aki valóban gyógyítani akar.


Az előzményeim miatt sajnos nagyon parázós vagyok, árgus szemekkel nézem a kicsinek minden mozdulatát, nehogy megint felfedezzek benne valami rendelleneset. 1 éves korában fellélegeztem, hogy végre rendben, nem kell a mozgásfejlesztésével tovább foglalkoznom, és most megint megijedtem, hogy kezdődik újra.


De köszönöm, megnyugtató válaszokat kaptam.

2012. ápr. 12. 15:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam májusban lesz 2,5 éves, emeletes házban lakunk. Én azt figyeltem meg nála, már régebb óta, amit az egyik válaszoló is írt, hogy attól függ, mekkora a lépcső.

Nálunk a lakásban magasak a lépcsőfokok, most kezdett el váltott lábbal menni rajtuk le és fel is, de csak akkor, ha fogom a kezét. Egyedül a biztonságra törekszik. (Ilyen volt minden mozgással, csak akkor csinálta, ha már ment egyedül, tökéletesen.)

Ő is felhagyott néhány hónapra a váltott lábas lépcsőzéssel, amikor nekem fájt a lábam, és nem tudtam én sem váltottal közlekedni túlzottan. Akkor ő sem gyakorolta. Mostanában tudatosan figyelek arra, hogy váltott lábbal közlekedjek a lépcsőn.

2012. ápr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!