Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem alszik éjjel a...

Miért nem alszik éjjel a másfél éves fiam?

Figyelt kérdés
Mindig is rossz alvó volt, de kb fél éve egy éjszakát sem aludt végig. Mostanában óránként sír, néha teljesen vigasztalhatatlanul, fel sem ébred közben, szörnyű látni. már 16 foga van, még a 2. rágók hiányoznak, de nem hiszem, hogy attól. Sokáig azért kelt fel, mert tápszert akart, de arról leszoktattuk, már kb 1 hónapja nem kap, és nem is kér, csak vergődik szegény. Egyszerűen rossz alvó, vagy másnak is van ilyen? mIt csinálnátok?köszi
2012. ápr. 12. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:

inni adsz neki azért éjjel?

Külön szobában van?nem lehet, hogy fél?

Mit csinál, ha magadhoz veszed?

2012. ápr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szió, nekem lányom van, de ugyanez volt 1 éves korától, hogy elkezdett menni, és eltartott(nem akarom elkiabálni, mert még nekem is friss) 19 hós koráig.

Én nem szoktattam le a tejről, mindig adtam neki ha kért, ki is vettem a kiságyból, ringattam, megnyugtattam, nem bírtam hallgatni ha sírt, de nem vittem a mi ágyunkba, és most 3 hete egyik napról a másikra abbahagyta, és átalussza az éjjelt(este21-reggelfél7ig). Nem bánom, bár olyan vagyok mint egy élőhalott, reggel azt se tudom melyik rendezvényen vagyok:-DDD, de úgy gondolom, hogy azért sír, mert vmi nem okés, és akkor nekem ott a helyem, hogy ezt a problémát megoldjam neki. Ha minden fizikai dolgot kizártunk(pelus, kaja, pia, stb), akoor csak anyahiány van, és kész. Leülök vele a fotelba, magamra teszem, és halkan dúdolok neki, vagy suttogok. Olyan is volt, hogy felkelt 12kor, és hajnali 3 ig fent volt, és játszott. Volt olyan, hogy melege volt, mert jó anyukához illően halálra öltöztettem szegényt, de mire erre rájöttem, már hajnal volt, és fél óránként bömbölt szegény...

Én azt gondolom, hogy ez vhgy a mozgásfejlődéssel van/volt kapcsolatban, mert nekem nagyon a járásával együtt kezdődött ez, és most, hogy már tutin megy, abbamaradt, de lehet hogy ez egy nagy marhaság, csak én gondolom...

Kitartást!

2012. ápr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
persze, hogy adok neki inni, nem hagyom magára, ilyenkor a földön mellette alszom, adok neki cumit, simogatom, kiveszem, de mindig rúgkapál, hogy vissza akar menni, mert tök álmos.próbáltam megint tápszert adni neki, de egy másfél éves már nem éhes éjjel, csak megszokásból kéri. Most már nem is kéri, ha adom neki, akkor sem nyugszik meg.nem tudom mi lehet.napközben meg mintha kicserélték volna. Mi is mindketten dolgozunk, de már zombik vagyunk. minden éjjel felváltva vagyunk vele, most jön a tesó is.nem tudom mi lesz így 2 gyerekkel...
2012. ápr. 12. 14:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire vigasztal, de én is csak hallomásból tudom, hogy léteznek olyan gyerekek, akik átalusszák az éjszakát...Sajnos az én fiam nem ilyen, van rossz éjszakáink, amikor szinte óránként felsír,(ilyenkor cumi vissza, vagy vízet adok nekik, vagy ha nem meg kiveszem és kicsit tutujgatom), és vannak ugye a rosszabb éjszakák, amikor felébred fél 3kor és 5-ig, 6-ig csak pörög-forog, kínlódik, nem tud aludni. Nem tudok jó tanácsot adni, mert ha ismerném a titkot, akkor nem panaszkodnék az éjszakáikra. Próbáltam,hogy közénk raktam, de az sem jó neki/sem. Nem tudom, miért van ez, persze mindig találok valami metséget:hasfájás, fogfájás, frontok, telihold, bolygók rossz szögben állnak a Marssal, a tőzse állása...De lassan kifogyok, és csak azt tudom mondani: vagy vannak rossz alvó babák, vagy pedig még baba korában rontottam el valamit.Kitartás!
2012. ápr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

második vagyok...

hááát, akkor nem tudom, nagyon sajnálom, hogy nem tudsz rájönni, mi lehet...nagyon nehéz lehet, pláne, hogy már dolgozol, és megint babás vagy...

remélem hamar elmúlik ez nála.

Nagyon ellene vagyok ennek, és csak zárójelben monsom, mi lenne, ha megpróbálnád mégis kicsit nyüglődni, nem rohannál hozzá egyből??? 1-2-3 percre gondolok... mert azt írod, hogy felveszed, és akkor sem nyugszik meg, tol el magától...tehát nem a közelséged kell neki...lehet "csak" egy nagyon rossz szokás lenne???

2012. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még az is eszembe jutott, hogy mentek eleget sétálni? Kimozogja magát rendesen?
2012. ápr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!