Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig használtatok biztonsági...

Meddig használtatok biztonsági rácsot többszintes házban a lépcsőnél?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ez nálunk vicces volt, ugyanis a kis huncut megfigyelte, hogyan kell kinyitni és két éves korára már egyedül kinyitotta. persze ilyenkor szaladtam utána, nagyon féltettem. két és fél éves korától nem féltem a lépcsőn. azóta cipeli magával a kis autós kosarát is.. :)
2012. ápr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A másfél évesem a napokban jött rá, hogy nyílik a biztonsági rács. Azóta odakötöztük a korláthoz, hogy ne tudja kinyitni, de így nekünk is fél óra mire kijutunk :D
2012. ápr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Most 1 éves a fiam, még nincs felszerelve, de én is nagyon féltem. Felfelé szépen mászik, de nem merem egyedül engedni, csak ha mögötte vagyok. Lefelé úgy akar lépgedni, mint a nagyok, mint mi, hiába mutatom, hogy popsival másszon.

Félek, ha fent lesz a rács, menni fog a balhé, hogy nem lépcsőzhet. De én meg nem tudok egész nap ezzel játszani. :D

2012. ápr. 12. 12:22
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért nincs még felszerelve, mert most költöztünk.
2012. ápr. 12. 12:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
nagybátyáméknál kb 10 éves korukig. miért? mert a fürdö pont a lépcsö mellett volt teljesen mellette. így éjszaka a lányok kijártak pisilni és félt a nagybátyám hogy félálomba valamelyik egy rosszabbat lép. annyira közel volt, hogy én megértettem. persze nappal mindig nyitva volt és a lányok is tudták maguk nyitni mindig is, de ez éjszakára volt, hogy ne hogy valaki leessen.
2012. ápr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk csigalépcső van, most szereljük át a rácsot.

2,5 éves a fiam.

annyira magas már, hogy át tud billenni ha rááll a rács aljára, így hétvégén megmagasítjuk.


amúgy szépen tud lépcsőzni már régóta, de ez a lépcső veszélyes még nekem is, magas is, na meg ugye középen nagyon keskenyek a fokok...

szerintem még évekig fent lesz, a 4 éves unokatesó sem mehet le egyedül, csak felfelé közlekedhetnek a gyerekek :)

2012. ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
az én kisfiam is sokat hisztizett, hogy "be van zárva az emeletre" és nem mehet szabadon, ahova akar. de ilyenkor kinyitottam és mentem vele. sajnos nem lehet mit tenni, inkább ez, minthogy leesen és valami baj legyen. mióta nincs fent a rács, azóta folyton legurítja a terheslabdám, ami aztán mire leér leviszi a fél cipős polcot.. szóval ha rajtam múlna, most is fent lenne, egy bazi nagy lakattal :D
2012. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2 éves múlt a fiam, még megvan. A lányom 2,5 évesen már szépen közlekedett le-föl a lépcsőn, szóval onnantól szerintem nappalra nyitva lehet hagyni. Éjjel miatt én is hagyom még, mert én pl. alvajáró voltam, és nálunk is pont a lépcső mellett van a fürdőszoba, szóval nem akarom, hogy leessenek álmukban, ha anya nyomdokain járnak.
2012. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Most 2 év 8 hós és még fent van. Fenn is lesz még sokáig..


Viszont itt sok anyuka írja, hogy kinyitotta már a gyereke... Hogy a fenébe?? A mi rácsunk két oldalán kell egyszerre egy gombot benyomni és egyben húzni is. Brendonos. Mondjuk nem volt olcsó. De ezt még szerintem 5 évesen se tudja majd kinyitni... Nagyon erősen kell a gombot benyomni ahhoz hogy egyáltalán a nyitás feléig eljusson az ember.

2012. ápr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy jönnek rá, hogy nyílik, a miénk olyan, hogy meg kell nyomni egy gombot (elég erősen) és azzal egy időben felfele kell kicsit megemelni, és úgy nyílik. De kinyitja, most oda van szíjazva.
2012. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!