Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám megtanítani 13...

Hogyan tudnám megtanítani 13 hósnak a tárgyak nevét?

Figyelt kérdés
Nem ismer még semmilyen tárgyat a nevéről. Mondani se mond egyet sem. Ha mondom neki, hogy minek mi a neve, nem figyel. Pld ha könyvet nézegetünk,otthagy, ha gurul a labda és mondom neki, hogy labda, észre sem veszi.
2009. jún. 16. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Játékosan minnél többször mondani a tárgyak nevét miközben ö fogja,vagy játszik vele.Próbáld lekötni a figyelmét színes csörgö dolgokkal.Hátha akor egyszerübb lessz.Jobb ötletem nincsen mert nekünk nem volt ,nincsen ilyen problémánk.
2009. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nálatok hogyan történt, hogy tudtad neki tanítan? Te, mit csináltál, és ő mit csinált eközben?

KÖSZÖNÖM!!

2009. jún. 16. 13:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a "hol van?"-játékkal próbáld meg először. Letakarod a labdát, kutyust, vagy bármit, ami felkelti a figyelmét, és kérdezgeted, hogy hol van a ladba? Ezt megismétlitek úgy ötszázszor :) Minden nap térjetek rá vissza, és később elkezdheted máshova rejteni azt a bizonyos tárgyat, fiókba, stb.

Fontos, hogy tényleg olyan tárgy legyen, ami érdekli. Sok baba például nagyon érdeklődik a lámpa iránt, úgyhogy játszhattok ilyet a lámpával is, persze nem letakarással, hanem úgy, hogy kérdezed hol van, és utána rámutatsz, együtt felnéztek, felkapcsolod, stb. Nálunk a lámpa sokáig sláger volt.

Türelem kell hozzá, nagyon sokszor kell, hogy hallja, lehetőleg az elején ugyanazzal a hangsúllyal ejtsd ki a szót. Edit

2009. jún. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sok türelemmel :-) Nem vagytok lemaradva semmiről, ne aggódj!
2009. jún. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kisfiamnál kb. 9 hónaposan kezdtük kérdezgetni, hol a labda. Egy hét után azt vettük észre, hogy megy a labdájért, aztán hozd ide a labdát, ide hozza. De nagyon sokszor elmontuk neki. Már meg tudja külömböztetni a kislabdát, a micis labdát és a pöttyös labdát. Szerintem az a lényeg, hogy sokszor mond neki és mutasd, hogy ez és ez. 1 éves kisfiú anyukája
2009. jún. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiam sokára kezdett beszélni,de mindent értett pici kora ota. Melyik a kutya?,Hozd idde a...pl.

Ez szerintem magátol adodik,mert ahogy játszol vele ő ezt már rég kéne értcse.

2009. jún. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14hós a kisfiam elég sok tárgyról tudja micsoda,de nem igazán mond semmit inkább mutogat.Mi a labdával kezdtük,elpakoltam minden mást ne tudjon másra figyelni,így ha dobtam neki szépen lassan vissza dobálta és utánna ha kérdeztem hol a labda rámutatot vagy hozta de mégcsak véletlen sem mondta a nevét.
2009. jún. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!