Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még olyan étel, amit nem...

Van még olyan étel, amit nem adtok a másfél éves gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Én már szinte mindent adok neki, csak gombát és epret nem. Van esetleg még olyan étel, vagy ital, amivel vigyázni kell? (Persze nem kap szénsavasat meg alkoholt sem :-)) Olyasmik érdekelnének, amik esetleg nem evidensek, de mégsem tanácsolják ilyen korú gyereknek.
2009. jún. 16. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Epret miért nem lehet adni neki?

Nem lehet:amiben tojás nyersen van, nyers paradicsom,tejszin.

2009. jún. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Az én másfél évesem kap nyers paradicsomot, tejszint is, semmi baja tőle.Epret is evett már és málnát is, figyeltem prá napig, semmi gond nem volt. Szerintem óvatosan próbálkozhatsz az eperrel is...Sőt, a kislányom követelte a levesből a gombát, hát kapott pár falatot, persze nem sokat, izlett neki :-)
2009. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Nyers tojásos dolgot én se adok a kislányomnak.
2009. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én a mézet tudom és a dió ill. mogyoróféléket! Ezeket 2 éves kor elött nem ajánlatos.
2009. jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tudom, hogy epret miért nem lehet adni. Csak hallottam én is, ill. mintha a védőnő is említette volna.
2009. jún. 17. 06:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok kisgyerek az eperre csalánkiütéssel reagál. Az eper allergiát is kiválthat, ha korán adják.
2009. jún. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!