Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom bárányhimlős. Ha...

Lányom bárányhimlős. Ha jönnek hozzánk vendégek, akik már voltak, ők hazavihetik a hímlőt kisgyereknek, aki még nem volt? Vagy így ezt nem lehet hordozni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 05:00
 1/7 anonim ***** válasza:

haza.főleg ha érintkeznek vele vagy azzal mit megfoghatott,cseppfertőzéssel terjed,de elsősorban az fertőz aki

bárányhimlős és azt aki még nem volt, és addig még a hólyagok nem lesznek pörcösek.azt ajánlom ha hazamennek jó alapos kézmosás után szerintem nem lehet baj.

2012. ápr. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
lehet,de azért nem nagy az esélye
2012. ápr. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom be van oltva bárányhimlő ellen (ergo olyan mintha már lett volna b.himlős). Amikor elkezdte az ovit, akkor a kistesója még nem volt beoltva. Ekkor kérdeztem a dokinőnket, hogy ha b.h. járvány van az oviban, akkor a beoltott ovis lányom hazahozhatja-e a betegséget a be nem oltott picinek. De azt mondta, hogy nem.

Ez hasonló mint nálatok. Gondolom a vendégek nem fogják összefogdosni a beteg lányodat, feltételezem, hogy kezet mosnak, átöltöznek, ha hazaérnek, így biztosan nem lehet baj (már ha abból indulok ki, amit a mi dokink mondott).

2012. ápr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hazavihetik, akár a hajukon, és nyilván nem sterilizálnak mindent hazaérve. De az esélye csekély. Naponta találkozunk fertőző emberekkel, akiken ez nem látszik (még vagy már), illetve nem minden betegség látható, és nem leszünk naponta betegek.
2012. ápr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy ha kijönnek a himlők, akkor már nem fertőz, hanem csak a lappangási időszakban
2012. ápr. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A sebesedes után nem fertőz csak!
2012. ápr. 4. 19:06
 7/7 anonim ***** válasza:
igen,a hólyagok tele vannak gennyes váladékkal,amik fertőznek,bármikor kifakadhatnak és ha épp akkor van ott valaki akivel érintkezik,elkaphatja.ha bár bepörcösödött nem lehet baj.
2012. ápr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!