Akinek supinált cipőt hord a gyereke, hogy oldja meg, hogy mindig ez a fajta döntött talpú cipő legyen a lábán?
Kislányom 2 éves, kicsit befelé dől a bokája, ezért azt javasolta gyerekorvos, hogy vegyünk supinált cipőt.
Még nem vettem, mert nem tudom, hogy mit csináljak. Az őszi cipőit kinőtte, amúgy kell újat vennem. Szükség lenne egy játszósra és egy kimenősre, meg gondolom egy sportcipőre is. Egy nyitottra, egy zártra.
Ahogy nézem ezeket a cipőket (salus, szamos, supy, supi+) mind kényes, nincs az orrán semmi védelem. Ha veszek egy ilyen magas szárú bőr cipőt 8 ezer Ft-ért, azt 2 alkalommal lecsúszdázza, szétrugja. Sportcipőben pedig nem is láttam supináltat.
Vagy vegyek 1 pár cipőt és abban motorozik és abba megyünk vendégségbe is? Hogy legyen? Ti hogy csináljátok?
Második vagyok.
Igen ez a Hádával majdnem szemben van, lehet h Lurkó-ként is szerepel, de egyébként Tökmag cipőbolt a neve. Kicsi, de tele van magyar gyártmányú, jó minőségű cipővel. Én nagyon szeretem.
Az én 2 gyerkőcöm is lábproblémás, szupinált cipőink vannak. Én úgy oldottam meg, hogy a fiamnak aki ovis ortopéd csináltatott szandija van az oviban benti cipőnek, kimenős félcipőt most vettünk, itthonra kintre egy olcsó sportcipőt vettem.
A lányomnak aki 2 éves, bentre Salus szandi, kimenősnek Salus cipő, itthonra van egy örökölt bőr félcipőnk.
Vettem már használtat is, elsőkézből szép újszerűt (kb. fele áron mint az új), télen pl. a csizmájuk nem supinált volt. Mindig az a lényeg szerintem, hogy az legyen sarokdöntött ami a leg többet van a lábán, igaz pl. sportcipőt egyáltalán nem is szabadna rájuk adni, de azt ki bírja anyagilag, hogy csak supinált cipőik legyenek.
Köszönöm a válaszokat!
Ma vettem egy Salus zárt szupinált cipőt, a többit meg majd meglátjuk. Nézek használtat is, de csak ahogy az egyik válaszoló írta, hibátlan, újszerűt keresek és majd kiderül, hogy hány darabra van összesen szükség.
Mennyire káros a szupinált gyerekcipő.
A szupináló illetve szupinált gyerekcipőket szívesen nevezik prevenciós gyerekcipőnek is. A megelőzés csodálatos kigondolmánya mely arra hivatott, hogy gyermekeink oly értékes lábacskájának fejlődését a megfelelő irányba kényszerítse. Egy nagyon izgalmas téma hiszen szinte minden szülő a legnagyobb bizalommal olvassa illetve hallgatja azon ortopéd orvosok nagyra becsült szakvéleményét, tanácsait akiket maguk a gyártók „kérnek” fel a pozitív véleményezésre. . A felkérésnek ára van, és aminek ára van azon illik, hogy legyen haszon is. De kinek is a haszna? De ne menjünk ilyen messzire, inkább nézzük meg az alapokat. Tagadhatatlan, hogy a kezdeti stádiumban észlelt deformálódás vagy mondjuk inkább nem egészséges irányba fejlődő gyermekláb esetében tennünk kell valamit. Itt bizony egy jó ortopédusra van szükség aki gyermekünk lábát részletesen megvizsgálja és egyedi fejlődésének jellemzőit feltérképezi. A leletet a szülővel érthetően megbeszéli és tanácsokat ad a teendőket illetően. Nincs két egyforma lábacska így megkérdőjelezendő azon esetleges gyorsan odamondott javallat, miszerint…” egy szupinált cipő kell a gyereknek”. Jobb esetben még gyorsan oda is biggyesztik a márka nevét, mert ugye csakis az lehet a legjobb.
Mint már említettük, ha egy nem egészséges fejlődési irányt kezd felvenni a gyermekünk lába akkor lehet a diagnózistól függően egy szupinált cipő vásárlásnak létjogosultsága. Természetesen amikor az ilyen fajta folyamat már látható akkor inkább egy egyedileg készített ténylegesen ortopéd cipő lenne a legjobb megoldás és nem pedig egy „tucatcipő” vásárlása. Az ilyen szupinált tucatcipők mindegyike azonos mértékben szupinált (kb:4-5-6 mm) egyformán kőkeményre erősített sarokrésszel rendelkezik. Ugyanolyan rugalmas hajlíthatatlan cipőtalpa van mindegyiknek. Esetleg van bennük pár forintos 2-3 milliméteres szilikon ún. biomechanikus tehermentesítő haszontalanság. Természetesen az alig ismétlődő színvariációk is csak abból adódnak, hogy megmaradt olcsó ki tudja honnan vásárolt bőrökből lettek összeállítva. De ne menjünk a dolgok elejébe. Maradjunk meg a lényegnél. Tehát, ha egyáltalán szüksége van gyermekünk lábának egy korrektúrára mert már a kezdeti stádiumban észrevettük az induló rendellenességet akkor inkább egy egyedi cipőt csináltassunk amely 100% ig a gyermekünk igényeinek felel meg és nem standardokat követ.
De a nagy kérdés, szükséges e a „prevenció” gyanánt gyermekünket a szupinált cipő hordásával kínozni, ha a lábacskája egészséges? Mi történik az amúgy egészségesen fejlődő gyermek lábacskájával ha a félrevezetett, gyermekének csak a legjobbat akaró szülő a „drága akkor biztos jó is” gyerekcipőt kis totyogó gyermekére erőszakolja mert a „doktor bácsi azt mondta”.
Próbáljuk ki magunk. A szupináló gyerekcipők egy döntött sarokkal kényszerítik a lábfejet a külső talp él felé. A gyermek testsúlya a külső talpélekre kerül át úgymond tehermentesítve a belső talpélt. Jól hangzik hogy a még fejlődésben lévő gyenge lábfejet tehermentesítve megóvjuk a gyermeket a lúdtalp kialakulásától. csak egy laikus mondhat ilyet, hogy egy fejlődésben lévő testrészt tehermentesíteni kell és csakis akkor fog egészségesen fejlődni. Testünk minden porcikájának szüksége van a terhelésre, a kölcsönhatásokra, hogy ezáltal alkalmazkodva a szuperkompenzáció elve alapján erősödjék és fejlődjék. A tehermentesített testrész elsorvad, gyengül és haldoklik. Félreértés ne essék, a tehermentesítésnek van helye ha egy sérült legyengült beteg testrészről van szó, hogy a gyógyulási folyamatot elősegítsük.
A másik oldalon mi is történik, a külső talp él szenved a túlterheléstől. Az így átrendeződött súlyelosztás pedig feszíti a térdszalagokat és negatívan hat a csípőre. Tessék csak nyugodtan kipróbálni. Kérem kedves szülő, vegye, most le a cipőjét álljon egyenesen és helyezze át a testsúlyát, minkét külső talp élére. Ugye milyen kellemetlen tud ez lenni? Feszülnek a térdszalagok és az állandó feszülés oldal irányba ki is lazítja őket az idő múlásával. Most képzelje el, hogy az „erősített sarokrész” és az alig hajlékony talp a lábait nem engedi mozogni. És most tessék elkezdeni járni. Hát nem fantasztikusan ugyanolyan totyogó mozgást végez mint kis csemetéje? Ön szerint ez természetes? Mert gyermekének az. Ő nem ismer más cipős mozgást csak ezt. A lábfej nem tud szabadon mozogni az Achilles ín megrövidül. Soroljuk még?
És Ön csak vásárolja évről évre, a legmagasztosabb indíttatásából fakadóan a drága prevenciós szupináló cipőket gyermekének. Nagyon valószínű, hogy soha nem lesz lúdtalpas a kicsinyke de kikényszerített diszharmónia miatt a térd és a csípőízület negatív fejlődése garantált.
Fontos és nem lekezelendő tény az, hogy NYUGAT EURÓPÁBAN nem használják a szupináló prevenciós gyerekcipőket. Kihangsúlyozom nem használják nem árusítják és nem is ajánlják. Minden valamire való nyugat európai ortopédus ismeri ezt a kelet európai csodát de egy legyintéssel elintézik a dolgot. A legnagyobb gyerekcipő márkák még csak nem is mérlegelik a saját szupináló prevenciós gyerekcipő kifejlesztését. Pedig hát ha olyan csodálatos lenne akkor nyugaton aztán van pénz amiből olcsóbban sokkal jobb minőségű szupinált cipőket tudnának gyártani mint amelyeket itt hazánkban forgalmaznak. Természetesen vannak piacozó kis magyar vállalkozók akik kiviszik tízesével és megpróbálnak vele külföldön pénzt keresni de valami miatt nincs átütő erő ebben. A magyar piacon éves szinten majdnem 100. 000 pár szupinált cipőt adnak el a „megelőzés” zászlaja alatt a magyar szülőknek, így gondoskodva arról, hogy gyermekeinket már fizikálisan is roncsolják.
De nagyon nagy üzlet ez valakinek. Mi szülők több mint 1. 000. 000. 000 forintot fizetünk évente. és ha már egyszer valaki bekerült ebbe az ördögi körbe akkor alig van kiút ebből. A szupinált gyerekcipő viselése egészséges gyerek számára káros. Egészséges láb fejlődését nem szabad a prevenció zászlaja alatt merev, természetellenes tartású kényelmetlen kínzó eszközzel, a szupinált cipővel megbetegíteni. Felborul az egyensúly, a szó szoros értelmében. A térdek, csípő és később még a gerincoszlop is károsulhat, hiszen egy természetellenes pozícióba kell át deformálódniuk. Ezeket a következtetéseket józan paraszti ésszel is le lehet vonni. De semmi baj, ha a gyermeknek majd kilazul a térde, akkor kap egy térdszorítót, vagy egy fűzőt a csípőre, , vagy valami egészen új találmányt. A lényeg, hogy mindent egy helyről vásároljunk. De miért csak Magyarországon ilyen sikeres ez a szupinált gyerekcipő csoda?
Azt hiszem ha eddig elolvasta a kedves szülő akkor már kezd Önnek derengeni a dolog.
Kedves Karinamama!
Most minden supinált cipő kérdéshez belinkeled az általad igaznak vélt cikket?
Kérlek, kímélj meg ettől, és hagyd, hogy magam irányítsam a döntésemet, nincs szükségem az ilyen "agresszív" propagandára!
Az bosszantott fel, hogy egymás után két különböző, de hasonló témájú kérdéshez is bemásoltad szóról szóra ugyanezt!
Minek riogatod a szegény anyukákat, neked ettől jobb lesz????
Ki vagy? Siesta ügynök?
Mi nem hordunk csak sima cipőket eddig, de egy ideje panaszkodott fiam, hogy fáj a lábfeje (6 éves). Elvittem az ortopédiára, ahol mondta az orvos, hogy befelé dől a bokája, úgyhogy suplinált cipőt kéne hordjon.
Ajánlott egy cipészt a XIII. Kerület Hegedűs Viktor/Viktor Hugó utca sarkán, aki tud tenni sarokemelést a cipőre. Elvittem az ovis cipőjét és a kinti cipőjét is, 1200/Ft pár áron tett a cipész rá sarkat, és egy óra alatt kész is volt vele.
Így nem kellett lecserélni ezeket a cipőket, és ha nem találunk később suplináltban olyat, ami tetszene neki, akkor is tudunk sima cipőt venni és itt megsarkaltatni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!