Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejfehérjeérzékeny gyerekek...

Tejfehérjeérzékeny gyerekek szülei, adtok tippeket?

Figyelt kérdés
2012. márc. 9. 07:36
 1/8 A kérdező kommentje:

még kezdő vagyok, légyszi mondjatok pár bevált dolgot, márkát, mit eszik a gyereketetk? rizstejet hol lehet kapni? túrót lehet helyettesíteni valamivel? létezik olyan csoki, amiben nincs tej? sajt?

egyelőre tej-és tojásmentes diétát kell tartanunk, remélem, csak rövid ideig...nehezíti a dolgot, hogy húst egyáltalán nem eszik a kislányom. 3,5 éves.

minden tippet megköszönnék:)

2012. márc. 9. 07:39
 2/8 anonim ***** válasza:

Túrót nem tudom mivel lehet helyettesiteni,de a joya termékeket ami szójatej,és joghurt,intersparban is lehet venni,rizstej a dm-ben is van.

irass milupa som tápszert,kisfiam ezt issza.

2012. márc. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pékárúból csak a vizes kiflit ehetné, de inkább én sütök kenyeret, ebbe darálok magokat is, abba is sok ásványi anyag van. Méz, lekvár, müzli szárazon, csipegetni most a sláger. Vannak csokik, és jó termékek a dm, rossmannban vásárolunk mi is, ott segítenek az eladók. Rengeteg, zöldség, gyümölcs, ehhez írok majd recepteket, de most mennem kell, mert fel kelt a fiam.
2012. márc. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


itt megtalálod milyen termékeket lehet fogyasztani.

2012. márc. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tápszert az orovs tud javaslatra felírni, nekünk milumil pepti 2 plus van, egész jó íze van, de csak zabkását és kakaót tudok belőle készíteni, nem issza.

A szójás dolgokat nem ajánlom, mert az is okozhat allergiát.

Tejhelyettesítő: rizstej, zabtej (a DM-ben viszonylag jó áron van), lehet kapni zabtejszínt, rizstejszínt (bioboltban) főzéshez. Létezik növényi alapú sajt is, de mi inkább nem vettünk, mert iszonyat sok adalékanyag van benne, ugyanez igaz a tojáshelyettesítő porról (biobolt). A joghurtot csak szójással tudod helyettesíteni, vagy főzöl otthon pl zabtejből pudingot finomságként.

Az étcsokoládék nem tartalmaznak tejet (azért meg kell nézni)

és végül egy oldal, ahol nagyon sok jó receptet találsz:

www.tejmentesetelek.hu

2012. márc. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
és még egy: a felvágottakat mindig úgy vásároltam hogy megkértem az eladót, olvassa el az összetevőket (még a sonkában is lehet!), mindig szívesen segítettek, én nem tudtam fejben tartani a tejmentes felvágottak listáját (amúgy szuper az adatbankos oldal, mi is használtuk)
2012. márc. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, írj privát üzenetet,én már sok mindent összegyűjtögettem, szívesen elküldöm neked.
2012. márc. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

tejfölt szójatejföllel tudod helyettesíteni, auchanban és bioboltban is kapható

rágcsi: biboltban még süti is van, de Lidlben pl. Ropi, keksz többféle, és a felvágottakból is nagy ott a választék de Stickletti ropiban (natúr) nincs tej, de Dm ben szoktam venni kölesgolyót (sós, mogyorós, tényleg finom!!! a natúr szerintem szörnyű....)

Geszti Esztit vagy Gesztenye Marcit kap túró rudi helyett (Spar, auchan, Tesco)

Főzéshez rízstejet használok, de port, és abból keverem ki (szintén bio boltból), mert felesleges sokszor egy liter és csak menne a kukába a többi, így meg annyit készítek, ami kell


tápszer Milumil Pepti Plus (gyerekorvos írja fel)

Ill. Sinlac (szintén doki írja ki), spenótót pl. ezzel főzöm, tej helyet teljsen szuper, és így nem teszek bele rántást, mert sűrűbb is lez tőle, de gyümivel is el lehet keverni

aldiban kapható Bella nevű pudingpor, ami nem tartalmaz tejet, azt rízstejjel csinálom

kakaónak a régi hagyományos Arany kakaót használom

csak kenyeret vagy zsömit eszik, de ha van a a közelben Lipóti pékség, akkor ajánlom, sok olyan péksütijük van, ami tejérzékenyek is ehetnek, van listájuk az összetevőkről

krémleveseket is rízstejből csinálok

2012. márc. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!