Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magyarországon mennyire van...

Magyarországon mennyire van igény bébiszitterre?

Figyelt kérdés
Önkéntes munkaként kisgyerekekkel foglalkozom, így arra gondoltam, hogy szívesen bébiszitterkednék, de nem tudom, hogy erre mennyire van igény és hogyan lehetne ilyen "állást" találni.
2012. febr. 17. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem hirdesd meg a helyi infobanes a neten.
2012. febr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az nagyban függ attól, hogy mennyit kérsz érte, és mit vállalnál el.

Lassan el kell kezdenem kutatni a témában, mert vissza kéne mennem mielőbb dolgozni, és egyrészt egy fél éves babát nem hagynék akárkire, meg hát ha többe kerülne a megfelelő felügyelet neki, akkor megette a fene az egészet ugye.

Szóval igényem nekem pl lenne rá, csak nem tudom bele fog-e férni, és szerintem mások is vannak így.

Néztem egy pár oldalt, akik hivatalosan közvetítenek itthon, ilyeneknél előny lehet, ha van vmi kapcsolódó végzettséged (eü vagy pedagógus, ilyesmi).

2012. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igény van, pénz nincs rá. De azért így is lehet ilyen munkát találni, főleg a fővárosban.
2012. febr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én szociális munka hallgató vagyok a PTE-n, azután tervben van egy szociálpedagógia BA így a bébiszitterkedés amolyan szakmai gyakorlat lenne, vagyis én inkább valami jelképes összegre gondoltam.

Nem csupán gyermekcsősz lennék, készségfejlesztő játékokat játszanánk, nagyobbakkal tanulnánk is, óvodás korban dalokat, mondókákat stb. (mondjuk nem tudom, hogy egy bébiszitter konkrétan mit csinál, de én ilyesmire gondoltam).

Féléves babával sajnos még nem foglalkoztam, biztosan tündéri lehet a pici! Alig várom, hogy a nővéremnek is legyen babája, hogy azt a korosztályt is megismerhessem :)

2012. febr. 17. 21:31
 5/10 A kérdező kommentje:

Ami árat utoljára találtam, az 800 ft/óra, és ez még az olcsóbb változat :S

Így érthető, ha nem olyan elterjedt :S

2012. febr. 17. 21:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én anno bébiszitterkedtem, és nagyon sok munkám volt, egyik család ajánlott a másiknak, volt, amit nem is tudtam vállalni. Most, hogy babám van, nekünk is kellett, mert nincs nagymama, és nagyon nehezen találtam. Az a tapasztalatom, hogy van rá szükség, sok olyan anyukát ismerek, akinek semmi segítsége nincs, és néha ki szeretne mozdulni, és rá tud erre szánni havi pár ezer forintot. Vannak ügynökségek is, de ha a lakóhelyeden elkezded magad hírdetni, a védőnőnél, ovinál, bölcsinél kiteszel egy papírt ( ha engedik ), szerintem lesz jelentkező. Sok sikert!
2012. febr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
En 10 eurot kapok orankent. De nem vallalok hazi munkat. Persze nem Magyarorszagon, csak gondoltam megosztom, ez kb annyi, mint amennyit az iskolaban is kapok hivatalosan adozas utan.
2012. febr. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

igeny lenne, penz nincs :(


a masik, hogy igazabol en nem fogadnek fel bebiszittert csak ilyen "csere" alapon (tehat nem penzert, hanem en is segitenek neki vmiben, csinalnek vmit)


egeszen egyszeruen azert, mert amikor kicsi voltam, anyam mindig "leadott" egy hazasparnak, akiket tokre szerettem addig (bar nem voltak vmi kedvesek, nem foglalkoztak velem, csak ottvoltam, elvoltam, volt tyukjuk, kutyajuk, stb), szoval amig meg nem tudtam, hogy ezert ok penzt kapnak. nekem nagy csalodas volt (jo, mar nagyobb voltam, kisgyereket nyilvan nem fenyeget ez a veszely), de ez nagyon belem egett, ezert nem.


meg szerintem ez olyan "bizalmi, bensoseges" allas, hogy nem kevernek penzt bele, hogy keptelen lennek "állásként", szolgaltataskent gondolni rá, inkabb tenyleg en is segitenek, es azzal en is jobban megtisztelem az illetot


tudom, tok gaz, meg butasagnak hangzik, amit leirtam, de igy gondolom.

2012. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8. aranyos, amit írsz :). Akkor lehet, fel is vennélek bébiszitternek :)))

Nekem biztosan szükségem lesz majd vkire, mert nincs választás, sietni kell dolgozni vissza. Furcsa helyzet, hogy annyi a fizetésem, ami nélkül az éhenhalás vár ránk, viszont ha tudok dolgozni, akkor még egy bébicsősz is kijönne a keretből. Csak ugye itthon még nem igazán van ennek hagyománya meg bevett gyakorlata, legalábbis széles körben. Én ezért vagyok tanácstalan, mert ha mondjuk egy budai villában laknánk, akkor tuti nem érezném furcsán magam, de a belváros egyik leggettósabb részén ez sztem tényleg érdekes szitu. Idehívom a bébicsőszt, lehet fel se mert jönni, ha meglátja az arcokat az utcán, ezek után hogy is várhatnám el, hogy vigye el a parkba a kicsit...

2012. febr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem annyi munkam van,hogy mar nem tudok mindent elvallalni.1300-2000 ft/ora-en igy jarok.Nem kerestem munkakat,egyik ajanlott a masiknak.Ismeros altal a legjobb munkat szerezni,mert igy megbizhatobb vagy.Szeretem a gyerekeket es sokszor gyerekkent jatszok veluk,nekem ez a titkom,amiert szerintem szeretnek.
2012. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!