Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nehezebb mikor megszületik a...

Nehezebb mikor megszületik a második baba mint amikor az első?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem mert ugye az elsőnél még nincs rutin, a másodiknál viszont ott a nagyobb is. Nálatok melyik kezdeti időszak volt nehezebb? Mikor még csak egy volt, vagy mikor kettő?
2012. febr. 12. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem mindkétszer az első hónapok voltak a legkönnyebbek. Egy picivel annyira semmi gond nincs, eszik, alszik, nézelődik... A neheze akkor jön, amikor már önállóan közlekedik a lakásban, addig hiperkönnyű szerintem.

Annyi volt a különbség, hogy amíg az első baba mellett rengeteget tudtam pihenni, akkor aludtam, amikor jólesett, stb. addig a másodiknál ott volt a kétéves nagyobb is, vele ugyanúgy foglalkozni kellett, játszótérre menni, stb., vagyis pihenés jóval kevesebb jutott. Az első babómmal az első hónapok kész szanatórium volt. :-))

2012. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Első baba: állandó ordítás, sírás, szenvedés, napi tizenórákat ordított végig.

Hát...ez nem volt könnyű.

Második: alszik és eszik...jééé ilyen is van??? :):):) El sem hittem, azt hittem egy örökmozgó mellé érkezik majd még egy kis sikító baba. De nem. :)

Szóval a másodikkal minden könnyebb volt, hiába volt mellette nagyobb tesó.

Persze az idő - no azt azért megdupláztam volna, és persze a két gyerek egyeztetése is egy jókora feladat. De igazából az első gyerek nekem nagyon "durva" volt, úgyhogy én már bármit kibírok. :)

Amúgy lehet én vagyok túl bonyolult lélek, de jobban bírom, ha már másznak, jönnek-mennek a gyerekek. Az első időszak, amikor még nagyon rám szorulnak, szerintem nehezebb. Pl. az egyiket épp szoptatod, amikor a másik mesét akar...nekem egyszerűbb amikor már mindketten mesét akarnak, és pakolásznak, és játszanak.

De a lényeg, hogy megoldod, két gyerekkel is. Mert az anyukák csodalények. :)

2012. febr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nálunk is az első baba rettenetesen hasfájós volt. Már a kórházban nem sikerült neki kakilni, órákat ordított nappal, és még éjjel, álmában is ordított az erőlködéstől. Én is csak remélni tudom hogy a második könnyebb eset is lesz, meg már a rutin is csak jelent valamit.
2012. febr. 12. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!