Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogyan tanítja bukfencezni...

Ki hogyan tanítja bukfencezni a kicsi gyereket?

Figyelt kérdés
Mindig félek, hogy kitörik a nyaka. Hogyan kell helyesen segíteni neki?

2012. febr. 7. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem igazán értem. Miért kell a gyereket bukfencezni tanítani? Én sosem tanítottam. Majd tornaórán megtanulja az oviban/iskolában...
2012. febr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én úgy segítettem hogy az ágyon csináltuk kicsit meglökte a fenekét és már pörgött is nagyon viccesek
2012. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy 90/200-as szivacsom, azon "tanítottam" a gyerekeket bukfencezni. Szerintem csak akkor megy, ha már érti, hogy tegye le a kezét és fejét a szivacsra. Innentől csak a fenekét át kell billenteni és kész, szerintem többet nem lehet segíteni, rá kell éreznie.

Mondjuk nekünk sokáig nyújtott testtel puffantak át a szivacsra, lassan tanulták meg, hogy át kell gördülni.

2012. febr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tanítottam a nagyot, látta a tv-ben, elkezdte gyakorolni. elég durva látvány volt 2 évesen,de addig gyakorolt, amíg megtanulta. A kistesó viszont nem ilyen tehetséges ebben, ő most 3 éves, mindenáron akarja utánozni a nagyot. Így ha leteszi fejjel lefele a fejét én megfogom a lábát kicsit emelek rajta és átbillentem. Így sikerül és a nyakát se töri :)
2012. febr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is látta a tv-ben 2 évesen, megpróbálta megcsinálni, egyszer-kétszer kellett átbillentenem a lábát, és utána csinálta magától. Ő a szőnyegen szokta csinálni, vastag, hosszú szőrű szőnyegünk van.

Szerintem érezni lehet, ahogy lendíted a lábát, hogy jól csinálja az ember. Akkor lendítsd át a lábát, amikor már nem a feje búbján van a súlya. Nem fog kitörni a nyaka, érzéssel kell segíteni, erre nincs szabály.

2012. febr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!