Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt skarlátos a gyerkőcöd?

Volt skarlátos a gyerkőcöd?

Figyelt kérdés

Ma hallottam, hogy volt skarlátos z oviban, eddig mindent, de mindent elkaptunk, gondolom ezt sem fogjuk megúszni. :((

Akinek volt segítene, hogy kezdődött, hogy viselte és milyen lefolyása volt a betegségnek! Ja és mennyi idős volt a gyermek. Az enyém 3,5 a pici 1 éves


2012. febr. 7. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Egészen pici kiütések,hőemelkedés volt nálunk.De magas lázzal is járhat.A nyelve málnaszínű.Antibiotikumot illik szedni a szövődmények megelőzésére.

És mikor kezdett elmúlni,akkor hámlott a tenyere.

2012. febr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
A 15 hónapos kötelező oltásban nincs benne a skarlát? Mintha úgy emlékeznék...vagy tévedek? Vagy attól még el lehet kapni? Bocs az off-ért.
2012. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincs! Mumpsz, kanyaró, rubeola van benn.
2012. febr. 7. 21:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Hőemelkedés, láz, torokfájás, nyelési nehézség, kiütések, málnanyelv, hányás a tünetek. Nem olyan rettegett betegség, mint régen, de nem is a legkellemesebb.
2012. febr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát már nagyon elegem van, mert szeptember óta volt minden, A-tól Z-ig, nem tudom mi jöhet még?! Vagyis most tudom, csak annyira sajnálom már a nagyobbikat. Amúgy sem egy vastag csajszi, de mióta oviba jár egy dekát nem hízott, inkább fogyott a sok betegség miatt, csont és bőr, gondolom ez sem tesz jót az immunrendszerének. A kicsi szerencsére vagy hígítva kapja, vagy nem viseli meg annyira a sok nyavalya, rajta épp hogy kijönnek a tünetek, de 1-2 nap alatt letudja.

2012. febr. 7. 22:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!