Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gond, ha a 20 hónapos gyermeke...

Gond, ha a 20 hónapos gyermekem nem tud 2-3 szavas mondatokban beszélni?

Figyelt kérdés
Egyre több anyukától hallom,hogy így beszél a gyermekük.Az én kisfiam is sokat beszél,de nem mondatokban.Mondókát meg főleg nem mond.Ezeket mondja: anya,apa,mama,papa,Bi (öcsém Norbi),Adli (öcsém Adri),papi (papucs,ha leesik mutatja,hogy adjam rá),pi (krumpli),cica,kutya,szamár,kígyó,kacsa hangját utánozza,felismeri őket.ham-ham,pisi,tata (szól ha kell,de ritkán pisil bele a bilibe), tessék (akkor oda is ad valamit),mihi (maci,mikulás), tetszik,nem, alszi (alszik), eszi (kér enni), iszi (inni kér),visz (víz), te (tea), dádá,baba (mutatja,hogy a hasamba volt), cuppog és úgy ad puszit.Szeret takarítani,imádja a vonatokat,buszokat mondja,hogy buh és siha.Meg a szavak első kettő,vagy utolsó kettő betűjét.Tudja,hogy a szemetet a kukába kell rakni,bele is rakja.A kályhához,vagy gáztűzhelyhez nem nyúl,mert süt. Sokat beszél,mert én is beszédes vagyok:)De elkeserít,hogy minden ismerősöm 19-20 hónapos gyermeke szinte folyamatosan beszél.Szerintetek?Vagy sokan inkább csak dicsekednek?
2012. jan. 11. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem esel abba a hibába, mint sok-sok anyuka? Az, hogy egy kicsi mikor kezd el szavakat, 2-3 szavas mondatpokat mondani, nagyon egyénfüggő. A lányok általáűban eleve kicsit hamarabb kezdenek beszélni, a kisfiúk mozgásban vannak picit előbbre. Ahogy írod, már sok szót ism,er, használ, ebből azt gondolom, a paszzív szókincs még sokkal-sokkal több. Ha megérteti magát veletek, akkor majd beszél, amikor arra ő maga megérik! Hogy más anyuka gyereke mikor mit csinál, miket mond, nem számít! Az, hogy másé mondókázik... kit érdekel? Te örülj annak, amit a tiéd csinál.. lehet, hogy a tiéd ügyesebben mozog, bátrabb, boldogabb, stb.
2012. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Unokaöcsém nyáron volt 2 éves és még csak most kezd el beszélni (szavakat mondani) a mondatoktól még távol van. Van egy minimum aminek, ha nem felel meg a gyerek akkor elkezdenek vizsgálódni a szakemberek, hogy van-e gond (mert még az sem biztos, hogy akkor gond van).

Ne keseredj el, hogy még nem beszél. Fog. Az én lányom 4 éves és állandóan csacsog, néha visszasírom azt az időszakot amikor még csendben volt :)(egyébként nem tudom, hogy ő mikor kezdett el beszélni, de valamikor 2 éves kora körül)

2012. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyes a gyereked!Pont az életkorának megfelelő dolgokat tud,sőt!Sokan csak dicsekszenek,főleg nagyítanak,nem tudom mire jó ez.Bízz a babádban,dícsérd sokat,tanítsd játszva,mesélj,énekelj,mondókázz!És ha más mást mond hogy az ő gyere ezt meg azt tudja,maradj inkább abban magadban,hogy hiszed ha látod....én is mindig elhittem,aztán láttam hogy hagyjuk már,ezt az enyém is tudja,erre volt olyan nagyra...túloznak sokan,de nem tudom mire jó ez a rivalizálás.Tudom,büszkék,de ezzel akkor se "alázzák"meg mások gyerekeit.A mi ismerősi körünkben is van egy fiammal egyidős (2,5éves)kislány,láttam is a videót amit elküldtek a "nagy teljesítményéről",igaz nagyon cuki,és ügyes,de csórikám 1 éves kora óta bölcsis,mert muszály volt beadni,és gondolom a szülők így bizonyítják hogy milyen tök jó a bölcsi,mert ezt "teszi" a gyerekkel.
2012. jan. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tesóm 3,5 éves koráig nem szólt, akkor viszont egy 20 szavas összetett mondattal kezdte a családi ebéd közben, viszont 1,5 éves kora után szinte szobatiszta volt.

Én 2 évesen perfekt beszéltem de még 4 évesen is beszartam :)

Változó, ne parázz! :))

2012. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hatalmas nagy gond. :o)

Mindig lesznek anyukák, akiktől olyasmit hallasz, amit a te gyereked nem tud vagy nem olyan szinten. Mindig lesznek gyerekek, akik ebben vagy abban jobbak nálatok, mindig lesznek olyan szavak, amiket a szomszéd gyereke már használ a tied meg még nem. Ezen nem szabad pörögni. A védőnő vagy a gyerekorvos meg fogja neked mondani, ha megkérdezed, hogy eléri-e a gyereked a megfelelő fejlettségi szintet.

2012. jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!