Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen társasjátékot ajánlanát...

Milyen társasjátékot ajánlanátok 2 éves kortól?

Figyelt kérdés
Fejlesztő, oktató társasjátékra gondoltam lányomnak aki januárban lesz 2 éves. Vettünk már neki egy szobacsúszdát, de kéne valami még aminek a játék mellett haszna is van. A színek már egész jól felismeri, 2-3 szavas mondatokat mond, ha ezzel segítettem valamit.

2011. dec. 11. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Colorix, a színeket-formákat fejleszti.

MEmória kártyák, amik még eszembe jutnak. Ő még nem tud játszani a hagyományos lépegetőssel...:))

Ami még jó lehet, az a formafelismerő, a kirakók, építő játékok.

2011. dec. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. dec. 11. 20:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Játszva ismerjük meg sorozatból a háziállatos, vadállatos.
2011. dec. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A klasszikus, szabálykövetős társasjátékok alsó "korhatára" tudtommal 3 év, az életkori sajátosságok miatt. Vannak viszont olyan kirakósok, ahol nemcsak a formát, hanem a színt is figyelni kell, talán egy ilyen jó választás lenne. Amúgy én a Duplót ajánlanám, azzal is lehet a színeket gyakorolni, plusz a térérzéket, finommotoros mozgást fejleszti, meg még egy csomó mindent. Mi azzal szoktuk eljátszani az "eseményeket" is, bölcsit építünk, orvosi rendelőt, játszóteret és a kis dupló állatok a szereplők. Nagyon hasznosnak találom.
2011. dec. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A lépegetős játékok tudom, hogy 3 éves kortól vannak, építőkockánk meg van egy csomó, azzal sem játszik. A duplo nem egy olcsó játék, úgyhogy arra nem igazán szánnék pénzt, azért hogy ott álljon a többi között. De azért köszönöm!
2011. dec. 12. 06:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!