Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek utazó beteg a gyereke...

Akinek utazó beteg a gyereke (hányós) annak mikor kezdődött? Mennyi idős volt a gyerek?

Figyelt kérdés
Kétéves kislányom utóbbi két utazáskor hányt az autóban, szinte fel se tudtam készülni rá. eddig is rendszeresen utaztunk, semmi baj nem volt. én se bírom nagyon az autót, de nekünk anno nem volt kocsink, nem szoktam hozzá. Nem merek elindulni vele, vagy üljek mellé hátra zacskóval a kezemben? a két gyerekülés mellé nehezen férek oda. Azzal próbálom nyugtatni magam, hátha csak kicsit gyorsabban ment apa, vagy rázott az út, de nem az a baja.
2011. dec. 4. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne adj Neki játékot, könyvet stb, ha egy pontot néz rosszabb lesz. Ne etesd, itasd kocsiban sem az út előtt-ne legyen mit kihányni. Kösd le pl zenével. Végső esetben Daedalonetta kúp. Nálunk volt kb fél év amíg hányt, valamikor egy éves kora után kezdődött. Fontos még a váltóruha, törlő...
2011. dec. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fiamnál 2 évesen kezdődött. Neki B6 vitamint írtak fel. Az ampullásból 1 egészet kell megitatni vele, ha nincs ampulla, akkor a tablettából egy felet kevés teába keverni 1 órával utazás előtt.

Ne itass utazás előtt tejet, vagy tejes dolgot, lehetőleg csak vizet. De sajnos vannak olyan gyerekek, akik mindenhogyan rosszul vannak, akármit kapnak az út előtt. A mi gyerekorvosunk nem szereti felírni a Dadelonetta kúpot, mert az szó szerint 'kiüti' a gyerekeket órákra, és semmit nem lehet velük kezdeni.

2011. dec. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én lányom 1-től 2 éves korig hányt, azóta nem. Pár dolog: nem adtunk neki sem inni, sem enni indulás előtt 2 órával (csak pici vizet, ha szomjas volt). Hosszabb út esetén próbáltunk alvásidőben menni. Lecseréltük az ülését nagyobbra, azóta kényelmesen ül, már nem nyomódik be a pocakja (9-18-ast lecseréltük 9-36-osra).

Ha eddig nem hányt a gyereked, akkor ezeket tudom elképzelni, hogy már nem jó neki a gyerekülés vagy telekajálta magát (esetleg sok tejet ivott, az én lányom is jobban hányik a tejtől mint mástól).

2011. dec. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Első útnál én nem mentem velük, csak a férjem mesélte, hogy kicsit kihányt, ez délelőtt volt, reggel evett. a másodiknál viszont időre mentünk reggel, és nem evett itthon csak kb: két falat pogit. viszont a hajnali kakaó kijött rendesen, jutott mindenhova.:( szegénykémet a fagyban kellett kiszedni a kocsiból, áttörölni, öltöztetni, nem voltam rá felkészülve, borzasztó volt. szerencsére néhány percre voltunk csak anyósoméktól, ott már tudtuk fürdetni. Érdemes elmondanom a dokinak, hogy írjon fel B6-ot? vagy még várjak hátha nem fordul elő máskor?
2011. dec. 4. 21:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy érdemes szólni. Sok gyereknek ez a problémája. De ha nem írják fel, recept nélkül lehet venni B6 tablettát, abból egy fél összetörve teában ugyanaz a hatás, mintha az ampullásat inná. És tovább is elég, mert az ampullásban csak 10 van és hamar elfogy sajnos.
2011. dec. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, rosszul írtam, 5 db van az ampullásból egy dobozban.
2011. dec. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!