Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeketek hány napig volt...

Gyermeketek hány napig volt lázas egy-egy betegség esetén, mi volt a leghosszabb idő? Írtam már ki kérdést ezzel kapcsolatban, lent lesz. Megint lázas lett estére, most már le ment neki.

Figyelt kérdés

Meddig adhatom a lázcsillapítót? 4. napja lázas


Nurofent kapja 3 napja (napi 3x5 ml). Szerdától-tegnapig. Helyettesítő orvos volt, a mienk szabin van. Piros a torka a kisfiamnak azt mondta (ilyen esetben a mi dokink már ad gyógyszert is,Szerintem ezért nem gyógyul.) Tegnap este már Panadolt adtam neki, most délben Nurofent. A mi dokink hétfőn már lesz, most nincs is itthon. Kedden kellene visszavinni, azt mondta a helyettesítő doki, de én már hétfőn viszem. Aggaszt már ez a 4. napja tartó szinte állandó láz.


2011. dec. 3. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én lányom a nyáron volt lázas,életében először,és azóta sem.5 napig hétfőn kezdődött,csütörtök éjjel,éreztem először hogy nem forró.Péntek reggelre pöttyös lett,a doki szerint az antibiotikumtól,szerintem meg a 3 napos láza volt,de ezt sosem tudjuk már meg.Ha kúpot adnál neki,az nem jobban csillapitaná a lázát mint a szirup?
2011. dec. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Három napig szabad láznak lennie vírustól, utána már gyerekeknek általában írnak antibiotikumot. A fiaim kicsinek könnyen beszedtek mandulagyulladást. Nekik első nap amikor lázzal mentünk az orvoshoz, csak éppen pirosodott a mandulájuk ami vírusra utalt. Aztán két-három nap után húztunk vissza, vagy éjjel mentünk az ügyeletre, mert 39-40 fokos lázukat szinte lehetetlen volt levinni. Akkor megjegyeztük, hogy ilyenkor, még az antibiotikum szedésének kezdetétől is lehet három napig lázuk. Ha aggódsz, vidd be a gyermekügyeletre, feltéve ha van nálatok, ott megnézik. Három napon túl nem jó ha lázas.
2011. dec. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én már vinném az ügyeletre. Nem normális, hogy ennyi ideje lázas, akkor se, ha csak torokgyulladása van.


Én gyerekemnek is volt ilyen, sima torokgyulladás, csak épp 5 napig volt folyamatosan 38-39 a láza, nem használt se kúp, se nurofen, se semmi.

Végül nem kellett antibiotikum, de kapott cataflam cseppeket, attól jól lett pillanatok alatt. (Mi ügyeletre mentünk.)

2011. dec. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!