Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt valakinek homlokürek...

Volt valakinek homlokürek gyulladása a kicsinek? Az milyen? Vagy mi lehet ez, csak én parázom tul?

Figyelt kérdés
Lányom 1,5 hete megbetegedett,folyott az orra és köhögni kezdett láza nem volt. Elvittük dokihoz adott gyógyszereket, pont ma szedte be az utolsót.Hétfőn voltunk kontrollon,azt mondta szépen gyogyul,szakadozik fel a köhögése. Ma reggel viszont elég sokat köhögött olyan szárazon,mi lehet ez? Vagy ez még a dolog velejárója? A homlokát melegebbnek érzem kicsit,de láza nincs,ugye nem rakodott le neki semmi,orrváladék vagy hasonlo?
2011. dec. 2. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Homloküreg nem volt, de arcüreg kb két hetente. Bakteriális, zöldes váladékkal jár, amit orrszívóval ha nem is teljesen de ki lehet szívni. Nem feltétlenül van minden alkalommal, de előfordul hőemelkedés is ilyenkor. Lehet az előző betegség velejárója a köhögés. Én az alapján amit leírtál nem gondolnék homloküreg gyulladásra. Mérd meg hőjét, az, hogy melegnek érzed a homlokát nem jelent semmi komolyat. Lehet, a száraz levegőtől köhög. Az éjszakai, reggeli rohamokban előforduló köhögések gyakoriak fűtésszezonban a száraz levegő miatt. Párásíts.
2011. dec. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi,lehet hogy száraz levegő lesz az oka.Remélem mostmár elmulik.
2011. dec. 3. 11:50
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt már homlok és arcüreg gyulladás is. A testhő megemelkedik, nyomásra érzékeny a gyulladt terület. Fájt a homlokomnál a fejem, szédölögtem, arcüregnél meg színes trutyi ürült, de nagyon nehezen.

Köhögésre párásíts masinával, vagy kend be lefekvés előtt a hátát Baby/Kinder luuf balzsammal, attól függ hány éves. Alvás előtt 1 tkanál Dr.Theiss féle lándzsás útifű.


De nem akarlak megijeszteni, kisfiam először köhögött. Majd pár nap múlva jobban lett. Aztán elkezdett folyni az orra, megint köhögni kezdett, szárazon. Köv. nap vittem az ügyeletre, mert fájt a füle. A diagnózis: fülgyulladás és hörgőgyulladás. Láza nem volt, csak minimális hőemelkedés.

2011. dec. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,ugyanott tartunk ahol ti! Köhögött,láza sem volt,végigszedte a gyógyszert,jobban lett,és rá két napra elkezdett olyan szárazon köhögni,ma reggel meg már 38 fok volt a láza:-( Mi lehet ez? Elég pocsékul néz ki szegénykém. Holnap elvisszük dokihoz.
2011. dec. 4. 12:46
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja,szivtam a z orrát,szép tiszta,szóval sem sárgás sem zöldes,hanem átlátszó. Alig jön belőle valami,meg nem is nagyon haggya,de néha meg hallom szivja fel a váladékot.
2011. dec. 4. 12:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Lándzsás útifű köptető, alvás előtt tilos adni. Nálunk nyomásérzékenység nem volt, nem fájt Neki soha, pedig már kb 15ször volt, de felnőttektől én is halottam, hogy nekik fájt. Gondolom, mert kislányomnak nem telt föl annyira, hisz szívtuk az orrát. Sajnálom, hogy megint beteg, gyors gyógyulást!
2011. dec. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ami lemaradt:első voltam.
2011. dec. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első, ismered te a lándzsást?


[link]


Mikor ajánlott a készítmény szedése?

A készítmény a köhögési inger csillapítására, stb...

Nemegy patikus és tucatnyi gyerekorvos ajánlotta, ez komplex szer, nem köptető. Mindamellett van éjszakai változata is, amiben van egy kis kamilla, kakukkfű és citromfű is, de ez nem adható akármekkora gyereknek. Ha köptető lenne, nem lenne még plusz éjszakai változata is.


Ambroxol, Robitussin, Rhinathiol, na ezek a köptetők pl. :)

2011. dec. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hétfőn a kórházban kötöttink ki,ma jöttunk haza,kezdődő tüdőgyulladás miatt. uGY Néz ki mostmár okés lesz a dolog.
2011. dec. 8. 20:07
 10/11 anonim ***** válasza:
A lándzsás útifű köptető, akkor is ha te nem tudod. Én pl rendszeresen szedem, de ha van otthon nálatok olvasd el a betegtájékoztatót.
2011. dec. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!