Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet 2és fél éves gyereknél...

Lehet 2és fél éves gyereknél beszédhiba?

Figyelt kérdés
A kislányom pár napja kezdett el dadogni és a m valamint a n betűt húzza!A védőnő azt mondja ebben a korban van időszakos dadogás, mert előrébb jár az esze mint, ahogy kimondaná.Esetleg valaki aki ilyen cipőbe járt vagy jár?
2011. nov. 30. 21:16
 1/4 anonim válasza:
én az r betűvel voltam így nem tudtam kimondani de a óvodai logópédus vagy gyerekbeszéd tanár tudna segíteni szerintem :D
2011. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, ez természetes folyamat és nem szabad összetéveszteni a dadogással.Kisfiam is 2,5 éves. Oviban dolgozom, és megkérdeztem az ottani logopédust, hogy mi a helyes megoldás ilyenkor. Azt mondta, hogy nem kell vele csinálni semmit se, nem szabad rászólni, kijavítani. Nekik ez természetes beszéd, és csak nekünk tűnik furcsának. Nincs még a gondolkodás és a beszédizmok egyforma fejlődési szakaszban. Tehát az agya a következő szónál tart, de ő még csak a előző szót mondani. Kb. fél év mire összehangolódnak.
2011. nov. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm megnyugtattál, mert már nagyon kezdtem aggódni!
2011. nov. 30. 21:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen. először én is megijedtem:-) 2. voltam. Egyébként náluk már kevésbé "dadog". 3-4 hete kezdődött nála. Úgyhogy nálunk már múlik a dolog úgy néz ki. Igaz ami igaz egész nap beszél, 5 perc csend nincs:-) Így tudnak fejlődni a beszédizmok:-)
2011. dec. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!