Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akiknek nincsen...

Anyukák, akiknek nincsen időtök magatokra, ti hogyan bírjátok?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem magamon sokszor, hogy szétfeszülők az idegtől. Nem marad időm magamra....két kislányom van, az egyik ovis, a másik 16 hónapos. A kicsi ebéd után szépen alszik, ilyenkor lenne egy kis időm, hogy olvasgassak, agyilag kikapcsolódjak, de nem bírok, mert a nagyobbik lányom "nem engedi". Ő már nem alszik, ilyenkor bent van a szobájában, elvileg pihenne, játszana...de nem ezt teszi, folyton kijárkál, anya most ezt nézd meg, azt nézd meg. Néha úgy érzem, hogy nem bírom:-(( annyi időm sincsen, hogy egy cikket normálisan elolvassak.
2011. nov. 29. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
14 hós lány, 3 éves ovis fiú. Nekem a fiam ott alszik az oviban, így ez az én időm. A kicsi alszik kb. fél egytől 14:50-ig, akkor ébresztem és megyünk a nagyért.
2011. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fektesd le őt is. Tedd be az ágyacskába egy könyvvel, vagy apró játékkal, és csukd be rá az ajtót. Szokja meg, hogy ebéd után kicsit csöndben el kell lennie.
2011. nov. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, mindig úgy kezdjük, hogy nála is be van sötétítve, az ágyába könyv, kirakó,amiket szeret. Egy ideje már, hogy nem alszik.:-( Az oviba nálunk nem nézik jó szemmel, ha az anyuka otthon van a kisebbel, és a nagy ott alszik.
2011. nov. 29. 14:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ha kijön a szobájából, kedvesen, de határozottan kézenfognám és visszavinném. Nem kell nagy körítés, csak szépen bementek együtt, kap egy puszit, kijövök, behajtom az ajtót.

Na meg ott az este, korán ágyba kell dugni őket, után még éjfélig van idő magatokra/magadra.

2011. nov. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nálunk is megemlítették hogy ha gondolom ebéd utána haza vihetem, én meg mondtam, hogy mivel a gyerek itt akar aludni, itt is fog. Nem nagyon érdekel hogy néznek. Ő 28 gyerek óvónőjeként kap fizetést, ebbe benne van az én gyerekem is.

Ha a fiam nem akarna maradni, természetesen mennék érte délben.

2011. nov. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igaz csak 1 fiam van de eleg nehezen birom. Amig otthon voltam maga volt a "paradicsom" de amiota visszjottem melozni kesz kaosz. :( Reggel 9-re rohanas a bolcsibe, aztan a ferjem hozza el delutan 15 orakor en meg 17 oraig melozom. Aztan rohanas haza, vacsora keszites, utanna jatek, furdetes, lefektetes es mar nincs energiam arra sem, hogy valamit tovabbtegyek. Es ez meg nem minden. Hetfotol pentekig egy irodaban dolgozom reggel 9-tol delutan 17 oraig es hetfon, kedden meg csutortokon este 20-tol ejjel 00-ig egy szupermarketbe dolgozom meg az irodai melo mellett, mert kell a plusz jovedelem (gyorsan szeretnenk visszafizetni a hazhitelt mielott a fiam iskolas lesz, legalabbis ez a terv). Mire hazaerek ezeken a napokon, lezuhanyzom bekapok valamit addig mar ejjel 1 ora regen elmult alszom gyorsan 6 orat es kezdodik a napi rend. Ha lenne is egy kis idom azt sem tudnam magamra forditani mert annyi a tennivalo, hogy kesz kaosz van korulottem. Nemsokara megyek 3 het szabadsagra de a fiamat meg vinni fogom par napig bolcsibe a szabdsagom alatt mert csak igy tudom utolerni magam sajnos.
2011. nov. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó, hogy bírod? :-( Nagyon el lehetsz már fáradva....

2011. nov. 29. 15:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!