Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy csinálja, akinek nincsen...

Hogy csinálja, akinek nincsen segítsége? Ovis kérdés

Figyelt kérdés
Lassan lejár a GYES-em, vissza kell mennem dolgozni, de van egy nagy gondom. Semmi segítségem nincs a gyerek körül. Tegyük fel, hogy egyből fel is veszik az oviba, és ezzel nem lesz gond. Oké, de hogyan tudok érte menni az oviba 4-fél 5-re, ha 1/2 5-ig dolgozom, és a munkahelyem kb. egy órányira található az ovitól? És ha viszem majd sportolni, táncolni, nyelvet tanulni, akkor azt hogyan fogom megoldani? Azok a programok is kora, illetve késő délután vannak, gondolom, tehát nagyjából munkaidőben. Ki hogy tudta megoldani, akinek magának kellett ezt megtennie. Párom estig dolgozik, ő csak reggel tudja oviba vinni, az oké. Nagyszülők már nem élnek.
2011. nov. 16. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát vannak megoldások, Nektek kell tudni, hogy mire van lehetőség.

1) olyan ovit választotok, ami a munkahelyedhez van közel.

2) 6 órába mész vissza

3) keresel segítséget, aki elhozza helyetted. Ez lehet barát/ismerős/rokon, vagy bébiszitter


El kell dönteni, hogy anyagi és egyéb szempontból mi éri meg jobban.


Nem egyszerű ez senkinek. Sok szervezést igényel. :o(

2011. nov. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vannak idősebb, megbízható, nyugdíjas hölgyek, akik felvállalják a "pótnagyi" szerepét. Persze ezt először kipróbálják azzal, hogy a kicsi "elfogadja-e", illetve, hogy a pótnagyi valóban ért-e a gyermek nyelvén. Ha símán összebarátkoznak, akkor a pótnagyi elmegy az oviba, suliba a csemetéért, hazaviszi, vagy el a különórára, játszik vele, vagy uzsit ad neki, amíg a szülők hazaérnek.


Ezek persze nem hirdetésre jönnek össze, hanem az ismerősöm, szomszédom, munkatársnőm mamája, barátnője, stb. akiben valóban meg lehet bízni. Ezek az idős hölgyek általában már magányosak, és az a pár száz, esetleg havi pár ezer forint jól jön nekik, és szívesen csinálják.

2011. nov. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Beszélsz a munkáltatóddal és ha a férjed tudja reggel vinni, akkor kezdjél reggel fél órával korábban és fejezd be délután fél órával előbb a munkát odaérsz előbb.

Ne vedd ki az ebédszünetet, hanem dolgozd le már ott is nyersz fél órát, húsz percet.

2011. nov. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Idegen emberekre nem bíznám örökmozgó rosszcsontomat. :)

A korai munkakezdés pedig elég szarul hangzik. :( Tudom, nem könnyű a helyzet, de azért nem szeretnék belepistulni.

A 6 órás munkaviszony jól hangzik, csak találjak ilyet. Meg gondolkoztam otthonról végezhető munkában is, de azt is nehéz találni. Más ötletem nincs.

2011. nov. 16. 18:35
 5/6 anonim ***** válasza:

"A korai munkakezdés pedig elég szarul hangzik. :( Tudom, nem könnyű a helyzet, de azért nem szeretnék belepistulni"


Valamit valamiért,én a gyerekemért akár bele is"pistulok"!

2011. nov. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pedig nem szükséges belepistulni az életbe, nem erről szól. És a gyermeked sem lesz boldogabb tőle, ha az édesanyja hullafáradt és nincsen sosincs ideje, energiája arra, hogy vele foglalkozzon. Kell, hogy legyen ennél emberibb megoldás.
2011. nov. 18. 09:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!