Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lenyeltük a rágógumit -...

Lenyeltük a rágógumit - tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Én már 32 vagyok, sokszor magostul eszem a cseresznyét, meggyet no és volt már, hogy lenyeltem a rágógumit is, semmi bajom, no de a lányomért aggódok nagyon. Ő ugyanis egy borsónyi rágógumit nyelt le, de nyugtassatok meg, hogy semmi drasztikus "bélberagadós" dolog nem lesz belőle.

2011. nov. 16. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én egész gyermekkoromban lenyeltem a rágót. Ma vagyok 39 és még nem volt problémám a rágó miatt.
2011. nov. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A testünk tök okos ám. Ha valami olyat nyelünk le, ami nem emészthető, akkor egy vékony csúszós réteget képez körülötte a szervezet, ezáltal könnyebben át tud jutni a beleken. (Persze nem arra gondolok, hogy simán lenyelhetünk egy fogkefét - bár valaki erre is képes...)

A rágótól nem lesz semmi baja, ki fogja kakilni.

2011. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon boldog szülinapot Neked! Ettem én is mindig, sőt még a papírzsepit is mégis megvagyok, remélem a kis "mindjártkétévesem" is csak simán "átmegy".
2011. nov. 16. 12:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz tőle. A mai rágógumik, föloldódnak a bélben. Nagy mennyiségű (1-2 csomagnyi) rágógumi okozhat hasmenést, mivel az édesítőszerek meggyorsítják a bélmozgást.
2011. nov. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hogy nyeltÉTEK le? A lányod volt egyedül gondolom :)

Bocsi ezt nem tudtam kihagyni.


Szóval a párom a mai napig lenyeli. Tudom, hogy ő már felnőtt edzett, de semmi baja. Mi is ezt tettük gyerekkorunkban. Nyugi.

2011. nov. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: köszönöm!
2011. nov. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is lenyelem mai napig,egyszerüen nem birom kiköpni:-)Gyerekkoromban,faltam a rágót ,sosem volt belőle gond.Ne aggódj nem lesz baj,de egy kétévesnek annyira nem való a rágó még szerintem.
2011. nov. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Enyém 3 éves, és a múlt hónapban nyelt le egyet. Sokáig rágta, de egyszercsak lecsúszott neki. :) Megijedt. Persze nem lett semmi baja tőle.
2011. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám, hogy bármi baja lenne, én amikor rágózom, szinte mindig lenyelem a rágót. Sosem volt semmi bajom, pedig már 37 éves vagyok.
2011. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
bocs az offért: minek adtál rágót 2 évesnek? ne haragudj de ezen most ledöbbentem, enyém is 2 éves de eszembe se jutott, hogy rágóznia kéne :O
2011. nov. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!