Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! Két és fél évesem megitta...

SOS! Két és fél évesem megitta a vigantolt negyed üveg volt benne? Lehet tőle baja? Nem lepontozást kérek

Figyelt kérdés
negyed üveg vagy kevesebb volt...
2011. nov. 11. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Ez van a betegtajekoztatoban:

Ha az előírtnál több Vigantol cseppeket vett be

A Vigantol cseppek nagy adagban is jól felszívódik. Túladagolás, illetve annak gyanúja esetén azonnali orvosi segítséget kell kérni és kórházi kezelés is szükségessé válhat.

En bevinnem a korhazba!

2011. nov. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsö válaszolóval, én is ezt akartam bemásolni.

De ettöl függetlenül felelötlenség töled, hogy gyógyszereket úgy tartasz, hogy a két és fél éves gyereknek elérhetö legyen. Ha netán erös gyógyszert fogyasztott volna, akkor akár meg is halhat. Gyógyszert úgy kell tárolni, hogy egy gyerek még véletlen se tudjon hozzáférni!

2011. nov. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
mi baja lehet??
2011. nov. 11. 22:06
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Hívd a toxikológiai forródrótot: 0680 201 199 (megmondod, mit evett meg a gyerek és útba igazítanak, mi a teendő)
2011. nov. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
étvágytalanság, székrekedés, ingerlékenység, gyakori vizeletürítés, sápadtság. A vizelet vizsgálatakor abban fehérje lehet. A röntgen felvétel jellegzetes csontszerkezeti elváltozásokat mutathat.
2011. nov. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
felhivtam a toxikologiát,védőnőt,ügyeletet azt mondták nem lesz baj,de figyelnem kell holnap.nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!!
2011. nov. 11. 22:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem foglak lehurrogni, hisz Te is tudod, hogy figyelmetlen voltál. Bár meg kell említeni, hogy a gyerekek ügyesek, okosak, cselesek és ösztönösen azt csinálják amit nem szabad.


Én arra lennék kíváncsi felhívtad-e a számot? Mit mondtak?


Tényleg attól függ, hogy mennyit sikerült lenyelnie a gyerkőcnek belőle. Azért van egy-két sztorim a Vigantollal:

1, Egy Nem látó ismerősöm csak hetente 1x ad a kicsijének, de akkor a heti adagot. Dokik tudják, azt mondták baja nem lesz.


2, Unokaöcsém kicsi volt még és annyira rángatta a fejét, hogy 1 csepp a szemébe ment, megijedtünk, telefonáltunk, mondták, hogy mossuk ki ha csipásodik másnapra menjünk dokihoz szemcseppért. Szerencsére semmi baja nem lett!

2011. nov. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


mire kiírtam a kérdésem már válaszoltál is! :D


Milyen tüneteket kell figyelned?

2011. nov. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

sziasztok

jelentem hogy semmi baja :) fittebb mint valaha.köszi mindenkinek

2011. nov. 12. 18:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy minden rendben veletek! De legközelebb figyelj kicsit jobban.
2011. nov. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!