Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vágod (vágatod) egy 2...

Hogyan vágod (vágatod) egy 2 éves haját, ha az nem és nem és az istennek sem engedi?

Figyelt kérdés
Üvölt, kapkod az olló után, elhúzgálja a fejét, stb.... De levágni muszáj, mert tök göndör a vége és teljesen tönkre van menve.
2011. okt. 30. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
géppel 1cm-re.
2011. okt. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi is géppel szoktuk. Pár ezerért már lehet venni, hamar visszahozza az árát. És sokkal hamarabb megvan, mint ollóval, meg így szinte esélytelen, h megvágjuk.

A fiam is végig ordítja az egészet, már onnantól, h meghallja a hangját, pedig nem is hangos. Sokszor vágtuk már, nem értem miért fél még mindig. De tudom, h nem fáj neki, így inkább kibírunk 5-10perc hisztit.

Én úgy szoktam neki vágni, h pucéron beültetem a zuhanytálcába egy műanyag gyerekszékbe, amit így tudok forgatni. Ha kell, akkor a férjem lefogja kicsit, h ne mocorogjon. Eleinte 1,5centivel kezdtük, de most már 3mm-es mindenhol. Így ritkábban kell vágni is, meg a sapi se nyomja úgy el.

Elsőre fura volt ilyen röviddel, de aztán úgy megszoktuk, h sokkal szebb is így szerintem. Lehet, h csak a fiam fejformája miatt, de nem látszik rajta, h olyan lenne, mint mikor egy férfinak van picire gépelve a haja. Nem tűnik se golyófejűnek, se kopasznak.

2011. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi vagy játékkal tereljük el a figyelmét, vagy a kedvenc meséjével. Próbáltuk ollóval is, de a gép gyorsabb.
2011. okt. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vidd el fodrászhoz, hátha idegennek jobban szót fogad.

Vagy valahogyan tedd érdekessé neki.

Az én lányom fodrászhoz jár másfél éves kora óta, tetszik neki mert érdeklik a csajos dolgok, mindig mondja hoyg ő is nagylány és fodrászhoz jár mint anya.


Nagyon nyílt, barátjozós kislány, nem jön zavarba könnyen, de a fodrásznál eszébe sem jut ellenkezni, legfeljebb olyan volt hogy megkért üljek inkább közelebb hozzá.

2011. okt. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az enyém kicsi korában nem hagyta, álmában vágtam. feje alá egy türcsi, amit vágás után kivettem alóla. Kislány amúgy.
2011. okt. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

17 hónaposan vágattam le neki először. Az ölemben ült, és szépen kivárta amíg a csaj megfrizurázta. Közben az asztalon található minden mozdítható tárgyat elvett, megvizsgált, elkért, szóval azért le kellett foglalni.


De hallottam már többektől, hogy a hajvágás hatalmas hisztivel jár, szerintem ez gyerekfüggő is, mint a hajmosás. :(

Lehet, nálatok is a nyírógép lesz a megoldás, az a leggyorsabb...

2011. okt. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!