Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eddig simán elaludt 2,5...

Fotucsok kérdése:

Eddig simán elaludt 2,5 évesem, most meg egy hete egy órán át is küzdök vele, miért?

Figyelt kérdés

Az esti elalvás sem zökkenőmentes, de délben hiába maradok bent vele kicsit, hiába fenyítem meg, hogy leviszem a hintalovát a pincébe (mondjuk már le is vittem, mert az utolsó utáni pillanatban is kijött), akkor is kijön, és nem akar elaludni. Már úgy örültem hogy végre nem kell altatni, erre most kezdődik minden elölről?

De ha meg elalszik, akkor alszik másfél két órát, tehát szüksége lenne rá.


2011. okt. 22. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd egyszer rá, és ne akard erőszakkal lefektetni, és akkor kiderül, hogy tényleg szüksége van-e rá. Ha este már kómás a fáradságtól, akkor a következő altatásnál lehet rá emlékeztetni, hogy ugye milyen rossz volt. Ha meg bírja, akkor meg egyszerűen nem igényli már, sok ilyen gyerek van (ilyen voltam én is, csak én már fél éves koromtól nem aludtam, csak este).
2011. okt. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jajj, na annak nagyon nem örülnék. Egyrészt mert a bölcsiben is aludni kell (csak most beteg volt és itthon volt 3 hétig), másrészt meg nekem is jólesik egy kis csendes pihenő. És mivel jön a kistesó, szeretném, hogy ez a csendespihenő idő megmaradjon. Ha nem is alszik, de legalább csendben játsszon, vagy pihenjen. Kíváncsi leszek, hogy jövőhéttől a bölcsiben mi lesz, de akkor ugye már fél 7-kor kelés van, és lehet el fog fáradni. Meg ott mindenki lefekszik, és nem lehet jönni menni.
2011. okt. 22. 14:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem a bölcsődében dolgozó nénik (gondozók?) ilyenkor mindig kivittek egy másik szobába, és hagyták, hogy rajzolgassak. Hogy leszokik az alvásról, az nem jelenti azt, hogy a csendes pihenőnek is vége, csak rá kell szoktatni, hogy ilyenkor rajzolgasson, színezzen, tehát nyugodtabb, csöndesebb játékokat játsszon. De először próbáld ki, amit javasoltam, hogy nem kell aludni, de akkor legyen halk, így kiderül, hogy átmeneti hóbort, vagy tényleg leszokik az alvásról.
2011. okt. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyos vagy. Ma sokat agyaltam, és arra jutottam,hogy talán az is állhat a háttérben, hogy mivel 3 hete itthon vagyunk középfülgyulladással, és így sokkal kevesebbet lehetünk a levegőn (mivel 3 óránként fülmelegítés, utána 1 órán át nem lehet kimenni és csak meleg délutáni időben javasolta a doki), tehát,hogy nem mozgott eleget, és nincs levezetve az energiája. Amúgy valóban napközben is fel van húzva, sokkal jobban, mint máskor. Remélem, hogy jövőhéten minden visszatér a rendes kerékvágásba, és kifárad annyira, hogy örömmel aludjon, mint eddig :))))


Bízok benne, de ha mégsem, úgy csinálom, ahogy írtad :)

2011. okt. 23. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!