Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereked mennyi tejet...

2 éves gyereked mennyi tejet iszik meg egy nap?

Figyelt kérdés

Az én kislányom imádja a tejet,reggel,este biztos iszik,de van amikor napközben is kér...így majdnem megiszik egy liter tejet egy nap.Nem sok?Van akinek a gyereke közel ennyit iszik?

Az étvágya változó,néha többet eszik néha kevesebbet.

Köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 20. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Reggel és este összesen kb. 4dl, fél liter, napközben van hogy semmi, de van, hogy még egyszer ennyit megiszik.
2011. okt. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem sok, bár megoszlanak a vélemények az egészségességéről. Nálunk napi min. 3-4 liter tej elfogy, 2 gyerek issza, és mi :)
2011. okt. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Keveset.

Vanm olyan nap hogy nem is kap egyáltalán.

Ivott ő, de anniyra rászokott hoyg eljutottunk oda,hoyg enni nem akart semmit, de tejet meg akár több litert is megivott volna.


A tejben lévő kalcium amúgy sem igazán szívódik fel (bár ezzel lesz aki nem ért egyet, mindegy), tehát amúgy sem amiatt adtam neki.


Volt egy-két hónap,hoyg egyáltalán nem is adtunk neki tejterméket, akkor tért vissza az étvágya és végre hízni is kezdett.


Ezt a cikket 2 napja találtam,ezt a blogot más témában ajánlotta egy ismerősöm nekem, és ott bukkantam rá:


[link]

2011. okt. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A enyém is fél liter és egy liter között iszik. Szinte vizet nem is. Imádja. Én meg nem bánom. Jobb, ha ezt issza, mintha cukros teákat, szörpöket inna.
2011. okt. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A lányom 3-4 decinyit iszik meg naponta, és egy héten kb 2-3 nap nem is iszik egyáltalán egy kortyot se.

A fiam utálja, sem tejet ,sem tejtermékeket nem eszik-iszik, kivéve sajtot.


inkább vízivók, illetve mostmár a hűvösebb időkben házi gyógyteázunk (mézzel), néha saját szörpöt bontok (fruktózos )de ez ritka. Nálunk nagyon sok víz fogy, palackosból főzök és azt iszunk, mert a csapvíz borzasztó ízű :S

2011. okt. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem ikreim vannak. Egy nap ketten megisznak 3-3,5liter tejet! Nem tudom sok-e, de én ist azt mondom inkább a tej, mint mindenféle cukrozott ital!
2011. okt. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2 éves lesz, sosem ivott tejet még :) hypoallergén tápszert iszik , reggel-este 2.5dl-t. A tehéntej 3 éves korig nem ajánlott! :)
2011. nov. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!