Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen társasjátékokat ajánlan...

Milyen társasjátékokat ajánlanátok egy 2.5-3 éves kisfiúnak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen még nem igazán van jó társasjáték.

Esetleg a dominózás jó ötlet, vannak képes dominók, mesefigurásak.

A legtöbb dobozon van felirat, hány éves kortól ajánlott.

Akar pár lepkekapkodós, pingvinpakolós játék, ahol inkább ügyesség kell, és nem bonyolódik bele a kicsi a szabályokba.

2011. szept. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

semmilyet


Futkározzon, kússzon-másszon, homokozzon, hintázzon az udvaron, játszótéren, motorozzon, labdázzon


Fessen, gyurmázzon, újságpapírt tépjen-gyűrjön, firkáljon


Autózzon, építsen tornyot, várat, alagutat fakockából, duplóból, könyvekből, kövekből, kupakokból, dobozokból, székekből-fotelekből-párnákból.


Játsszon orvosos-boltos-apukás-autószerelős-áruszállítós...stb szerepjátékok saját személyében, vagy babákkal, játékfigurákkal.....


Gyűjtsön gesztenyét, érdekes köveket, faleveleket, faágakat, amiket rakosgathat, tapogathat, csoportosíthat, nyomdázhat, megfesthet, dobozba-tálba-kosárba ki-be pakolhat.


Nézegessen természetkönyveket állatokról, járművekről, beszélgessetek róla.


Mesélj neki sokat fejből egyszerű kis történeteket a saját világáról, olyat, ami vele is megtörténhetett volna.


Hallgassatok sok zenét (igazi hangszeres zenéket: népzenét, klasszikus zenét), mozoghasson a zenékre, mondókázzatok, énekeljetek sokat.


Lehessen körülötted, ha házimunkát végzel, vagy ha apa fúr-farag-szerel....közreműködhessen, segíthessen a képességeihez mérten, és beszélgessetek sokat-sokat-sokat a világ dolgairól.


Az ő korosztályának ezek a legfejlesztőbb tevékenységei.

Igazi, szabálykövetős társasjátékot 5 éves kortól ajánlott bevezetni.


egy óvónéni

2011. szept. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kicsi hozzá, semmilyet.
2011. szept. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek


Óvónéninek is köszönöm sok hasznos dolgot írtál kipróbáljuk amit még nem játszottunk

:)


amúgy olyanra gondoltam mint pl. a málhás csacsi, vagy horgászos játékot, olyant ami ügyességi játék, nem logikai vagy ilyesmi.

a kisfiam 2,5 éves nagyon szereti az olyan játékokat amiben ügyeskedni kell és vicces is.

pl. van lepke fújó elefántunk azt is nagyon szereti ahogy a lepkék szálldogálnak :)


köszönöm

2011. szept. 24. 13:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Csigafutam. A társasjáték alapjait tanítja meg.
2011. szept. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csigafutam tényleg, mostanában elefántos változatban is láttam.

A Benni a könyvkukac, junior colorino is jó, vagy a logo colorino, logo duo, logo zoo, logo duo. Mindegyik ravensburger.

Piatniktól jó a berakó kirakó-piaci séta, játsztva megismerjük az erdei állatokat, háziállatokat, foglalkozásokat puzzle, pigolino stb.

Hasbrotól a málhás csacsi, piggy pop vagy pig pog (nem tudom melyik a pontos neve).

2011. szept. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: bocs a helyesírási hibákért, de siettem és nem figyeltem.

Eszembe jutott még a dominó is, amit sokan szeretnek és különféle kirakók.

Bár nem társasjáték, de a gyurma is nagyon jól leköti már ennyi idősen a gyerekeket és nálunk a diavetítő is nagy sláger esténként.

Lego, vagy duplo is leköti a gyerekeket és már nagyon sok félét lehet kapni.

2011. szept. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!