Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A körzeti iskola köteles...

A körzeti iskola köteles felvenni minden gyereket, aki a körzetébe tartozik?

Figyelt kérdés

Iskolaválasztás előtt állunk idén, és az érdekelne, hogy ha nem sikerül bejutnunk egy (nem körzeti) iskolába, akkor a körzetibe mindenképp felveszik a gyerkőcöt? Hallottam olyan „rémhíreket”, hogy mivel túl sok a gyerek, az alapján „rangsorolnak”, hogy hány bemutató órán volt ott a gyerek, oda jár-e a tesója.

Rangsorolhatnak valóban? Tehát előfordulhat, hogy a körzeti iskolába sem vesznek fel valakit?


2011. szept. 23. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amennyibe én tudom, oda fel kell venniük, ha tanköteles korba ér.
2011. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én is így tudom, az gondolkodtat el, hogy sokan átjelentkeznem a jobb iskolákba, és idén nálunk annyi gyerek volt, hogy volt akit a rangsorolással rémisztgettek…
2011. szept. 23. 11:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehetik meg, hogy ne vegyék fel. A nem körzetbe tartozó gyereket utasíthatják csak el.
2011. szept. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálok utánanézni az erről szóló jogszabálynak…
2011. szept. 24. 15:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!