Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen zenét (minőségit)...

Milyen zenét (minőségit) hallgattok, néztek két év körüli lurkóddal?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 08:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Halász Juditot :D
2011. szept. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Halász Judit, kisgyerek által énekelt gyerekdalok, később mesejátékok (Kék csodatorta a kedvence :) )
2011. szept. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, h ideszemtelenkedem, de nekem még nincs gyermekem viszont már tudom, h milyen zenét játszanék neki a pocaktól. A komolyzene jó hatásait sok helyen írják, de én nem akarok olyan elvakult lenni, h csak Wagner meg Vivaldi szóljon egész nap. Ettől függetlenül szeretnék beszerezni néhány babáknak ajánlott válogatást a klasszikusokból. Én úgy érzem, h a legtermészetesebb, legösztönösebb zene a világ és a népzene, ezért biztos, h az fog hallgatni a babám, kb minden nap. A gyerekdalokat sem fogom hanyagolni ám.

Fontosnak tartom, h minden nap érje zene a fülét, mert biztos vagyok benne, h jó hatással lehet.

Ammit nagyon nem szeretek, h az oviban mostanában buta tüc-tüc zenét játszanak a gyerekeknek. Ez az unokaöcsém csoportja: http://www.youtube.com/user/rozandi76#p/u/19/290ZQZ2g3xw Én sokszor végig sem bírom nézni a szerepléseit a videón, mert túl sok a szintetizált zenéből.

2011. szept. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Am tetszik neki, most Dzsungel könyve musical a favorit, de a kocsiban a Face FM szól.

nem tudom it értesz minőségi zene alatt, ez kicsit oylan sznob megfogalmazás:-((

én is azt hallgatok ami tetszik, amihez handgulatom van.


A trance-től az olasz slágereken át Hobo, vagy görög népzene..szóval midne jöhet, amihez kdevem van.

2011. szept. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Halász Juditot is hallgatunk meg hagyományos gyerekdalokat is (csip-csip csóka, eszterlánc stb), de amit imád, az a Gryllus Vilmos!! Sokan szeretik az Alma együttest is, szerintem vannak nagyon jó dalaik de vannak gyengécskék is.
2011. szept. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

utolsó előtti

van egy Halász Judit válogatás CD, abból csak Boldog Sz-ot hajlandó meghallgatni

szerintem az Alma együttes szörnyű


A farkas vagyok-ot a Dzsungel Könyve-ből meg már szinte kívülről fújja.


Egyidőben a Cha-cha-cha volt a kedvence a Hungáriától

2011. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Autentikus népzenét, illetve olyan népzenei együttesek zenéit, akik népi gyerekdalokat is feldolgoztak: Kolompos, Kalamajka, Ghymes, Tükrös, Szeredás


Míg pocakban volt, komolyzenét hallgattunk.

2011. szept. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

21 hónapos a fiam ha zenét kér, akkor Halász Judit. És külön van nála a paff. Szóval vagy zene, vagy paff. A 100 folk celzius paff a bűvös sárkányt az autóban szoktuk hallgatni, szuper egy 2,5 órás úton az első 4 számot hallgatni ismétlődően, mert az 5.-től már azt mondja nem jó... de már rég óta. :o))

Halász Judit nálam örök, mert én is azt hallgattam régen lemezen, azokat tudom én is kívülről, de már megvannak az újak is (hívd a nagymamát, vannak még rossz gyerekek, stb) már ezeket is nagyjából tudom vele énekelni. És azt vettem észre, hogy ezeken az új albumokon a dalok valahogy típusokra vannak szedve, szóval lehet pl. orosz zene a dallama, vagy népdal, vagy pörgős, lendületes, stb.


Az alma együttes először tetszett, aztán mikor meglett, szerintem egyhangú. Csak a szülinapos szám jó. Grillus Vilmos is van, de azt még nem hallgattuk.


Egyébként azt mondják az "okosok" hogy a bármilyen "csinált" zene helyett mindig és sokkal jobb, ha te énekelsz a babádnak, gyerkőccel együtt, ha már nagy. Úgyhogy mi inkább mondókás énekeket szoktunk, abból már egyedül is mond egy csomót (persze még szavak kihagyásával, de felismerhetően)

2011. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon szereti a Holdviolától az Erdő, erdő-t. Talán ez az egy, amit a "minőségi"-be sorolnék.

Nagyon szereti a gyerekdalok és mondókákat (minimaxos), Lilly baba régóta nagy szerelem és amit én ki nem állhatok: gumimaci minden nyelven, übergagyi, stb. Ezt csak a mamával nézik you tube-on.

Ja, meg amit még szeret: yolanda be cool: we no speak americano

2011. szept. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Senkit nem akarok megbántani, de Halász Judit nem minőségi zene. Hanem egy termék a populáris zenepiacon. Aranyos, kedves, fülbemászó....anyukák, apukák gyerekkori emlékeit idézi, ami önmagában jó, de zenei értelemben minőséginek nem nevezhető.


minőségi zene a hangszeres komolyzene és a hangszeres autentikus népzene. Ezek az alapok, amikkel kezdeni kell a zenei "nevelést" minden kisgyerek esetében.

Ha ezeket az alapokat leraktuk, utána jöhet Halász Jutka is (leghamarabb iskolás korban), de addig ne!


Gumimaci, és más hasonló förmedvény meg lehetőleg SOHA!

2011. szept. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!