Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen vitamint adtok/kezdtek...

Milyen vitamint adtok/kezdtek majd adni bölcsis gyerkőcötöknek? Valaki adja ezt a faját? Lent.

Figyelt kérdés
Én már szirupot nem akartam neki venni, mivel az már nem igazán kifizetődő, hiszen sokat kell neki adni, így havi 2 dobozzal is elmenne. Úgyhogy rágótabletta után néztem. A gyógyszerésszel át is néztük őket, igazából mind 3 éves kortól van, kisfiam 2,5. De végül a JUVITA-MULTIVITAMIN GYERMEKEKNEK, mellett döntöttem. Igaz, ezen nincs rajta, hogy hány éves kortól lehet, de a gyógyszerész szerint mehet. Ami már 3 éves kortól volt, az duplája volt árban mint ez, és csak 30 szem volt benne.
2011. szept. 7. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Én almát, szőlőt, barackot adok neki...

A művitaminok nem szívódnak fel, ez egy kutatóorvos mondta nekem.

........

Nem ismerem, amit írsz, de ha rágótabletta, akkor a 2,5 éves gyereknek nem véletlenül nem lehet adni. Lenyeli, megfullad... mit csinálsz vele?

2011. szept. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én ennyi idősen nem adnék neki tablettát. Igaz, az enyém még csak kettő, de a Cebion szirupot kapja + az átlagnál is több gyümölcsöt (zöldséget egyáltalán nem eszik).
2011. szept. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez egy örök kérdés marad, hogy lehet-e az immunrendszert erősíteni vagy sem. Mindegy, hogy gyerek vagy felnőtt az illető.


Az embereknek több csoportja van:

1) nem szed semmit, mert anélkül is egészséges

2) nem szed semmit, szokott betegeskedni, de ki tudja, ha szedne, nem kepná-e el ugyanazokat a dolgokat

3) szed vitaminokat, de még így is beteges ("jajj, mi lenne, ha nem szedne?")

4) szed vitaminokat, nem is beteg (de hogy tőle-e, vagy ugyanolyan szerencsés alkat, mint az egyes csoport, azt senki se tudja...)


Én akkor adok a gyerekeimnek Cebiont, amikor betegek, és addig, amíg lábadoznak, egyébként nem.

Azt mondják, a közösségbe szokás első évében a gyerekek nagy százaléka beteges, hozzá kell edződniük a környezethez.


Szerintem ha a lelkiismeretednek jó, és a pénztárcád bírja, akkor adhatsz neki bármilyen készítményt, bár azzal egyet értek, hogy a rágótabletta bajos lehet, bár ha biztonságosan rág y gyermeked (ezt csak Te tudod), akkor nincs nagyobb veszélye, mintha egy darab husit enne.

2011. szept. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Attól nem félek, hogy félre nyel. Ügyesen rág, szokott kapni szőlőcukrot is, azt is szépen elszopogatja. Kisfiam is eszi gyümiket, de nem túl sokat. Most kezdjük a 2. félévet a bölcsiben, az elsőben nagyon sokat volt beteg. Főleg az őszi /téli időszakban. Akkor nem adtam neki semmit. Most megpróbálom, hátha kevesebbet lesz beteg.
2011. szept. 7. 14:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Szintetikus vitamint nem adok, mert annak a tizede sem szívódik fel.

A gyümölcs és zöldség alap, de azok meg már annyira üresek, hogy egy normál napi C vitamin bevitelhez vagy 6 kg savanyú káposzta kellene egy nap.

Én az FLP Kids vitaminját adom.

Gyerek 2 éves múlt.

Eleinte összetörtem neki a vitamint, de már régen szépen elrágja, mivel rágótabletta.

Csak arra figyelek, hogy üljön a fenekére közben, ne rohangásszon cukorral a szájában.

2011. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!