Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 hónapja dadog a 3 éves...

7 hónapja dadog a 3 éves kisfiam, ez most már megmarad?

Figyelt kérdés

Februárban vettük észre legelőszőr hogy dadog akkor mindenki azzal nyugtatott hogy biztos a kistestvér miatt van (novemberben született. Azt mondogatták kinövi, de azóta nem javult a helyzet, voltak napok-hetek amikor tényleges javulást láttunk, de 2-3 hete nagyon dadog, és most már van hogy elkezdi a mondókáját és rájön hogy ő úgy sem tudja kimondani inkább abbahagyja, belekezd másba, vagy elhallgat. Nagyon félek hogy ez végleges lesz nála.

Szeptemberben megyünk gyerek pszichológushoz, de addig mi legyen, mit tegyek hogy ne rögződjön nála ez a dolog?


2011. aug. 24. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Addig is szerintem vidd el logopédushoz. Hátha ő is tud valamit mondani.

És szerintem még mindig a kistesó miatt van.

Sok mindent nem tudsz tenni, szeretgesd, amennyit tudod, foglalkozzatok vele sokat (bár gondolom, így is tesztek).

2011. aug. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Itt vagy még? Remélem! Megkérdezhetem, hogy végül hogy alakult a dadogás? Nálunk is ez a probléma :(
2013. jan. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia, most már mondhatom hogy elmúlt, majd 2 éven keresztül dadogott, de már nem. Kinőtte, elhagyta.

Kitartást :)

2013. febr. 2. 19:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Köszönöm szépen a választ és bíztatást!
2013. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!