Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 100 cm és 14 kg,2,5 éves....

100 cm és 14 kg,2,5 éves. Milyen autósülést használtok?

Figyelt kérdés

Ezekkel a paraméterekkel melyik autósülést használnátok?

0-18 kg, vagy 18-36?


10,5 hós kislányom kinőtte a hordozót, így ő megkapná a tesójét aki kapna 18-36-osat, vagy a nagyobb marad a saját 0-18-ban (még kényelmesen elfér, jó hogy hosszú úton dönthető) és a kicsi is ilyet kap.

Nem tudom a nagy meddig tudja használni a mostani 0-18-asat.


Köszi!


2011. aug. 5. 13:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom szintén 2 és fél éves(múlt),14 és fél kg és 94 cm.Mi most vettünk neki az Auchanban akciósan ülést(Nania,6900ft),15-36-osat.Nagyon szereti,kényelmesen elfér benne.

2011. aug. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2,5 éves lesz 1 hónap múlva, 15 kg és 94 cm.

10 hónapos kora óta (akkor volt 9 kiló) Besafe X1 9-18 kg os ülése van.

2011. aug. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nania 9-36-os. Saját biztonsági 5 pontos öve is van, mag ki is vehető ha már nem kell. Ezt már végig tudja majd használni, amíg kell a feneke alá valami. 20 hónapos korában cseréltük le, előtte Remi 0-18-as volt,akkorra nőtte ki hosszra,meg már kabátban szűk is volt neki.
2011. aug. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha budapestiek vagytok, menjetek el a Minimanóba (XIV. kerület Nagy Lajos király út) vagy csak hívjátok fel, s kérjétek a gyerekülés szakértőjüket. Én ezen a téren amolyan igazi agyonparázós anyuka vagyok (a terhességem alatt majdnem ott maradtunk az úton, mert elaludt a szembejövő sávban közlekedő autó sofőrje, így a gyerekülés asszem a mániámmá vált). Anno, mikor az első gyerekülést vettük, végigolvastam az összes neten elérhető üléstesztet, hogyan válasszunk gyerekülést tanácsadó oldal, majd körbejártam fél Budapestet, de sehol nem találtam olyan hozzáértő embert, mint ez a pasi (a nevét sajnos nem tudom, de az üzletben egyből őt fogják küldeni, ha esetleg nincs bent, kérdezzetek rá, hogy a bicegős fiatalember mikor lesz).

A mi fiunk is hasonló paraméterekkel bír (2,5 múlt egy hónappal, 14,5 kg és 96 centi). Én is aggódtam, hogy kinőttük az ülést, de a fenti pasi lebeszélt minket az új vételéről, miután megnézte az ülésben a fiunkat. Állított rajta valamit, s annyit mondott, hogy 3 éves kor alatt nem ajánlják azokat az üléseket, amelyek az autó saját biztonsági övével rögzítik a gyermeket az ülésbe (tehát nincs az ülésnek saját 5 pontos öve), mert a kicsik csontozata kb. 3 éves korukra erősödik meg annyira, hogy az esetleges ütközésnél az öv által rájuk mért erőhatásnak ellenálljanak. Kb. 96-100 centi a vízválasztó magasságban, így elvileg már neki is találtunk volna ülést, de ő azt javasolta, hogy várjuk meg legalább az őszt, hiszen akkor már lehetséges, hogy a kabát miatt nem fogjuk tudni bekötni a gyermekünket az ülésbe (kvázi nem fér bele, vagy az öv nem lesz annyira tágítható), de adjunk még időt - amennyit csak tudunk - a csontozatának.

2011. aug. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

A 36 kg-ig használható (amiből az ülésmagasító lesz) van olyan típus ami dönthető?

2011. aug. 5. 13:43
 6/16 anonim ***** válasza:
Én az Elefáni babolt-ot is ajánlom, viszont a 9-36 kilós üléseket semmiképpen
2011. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Olyat keresek (láttam is csak az drága volt) aminek van saját öve. Az öv nélkülit nem merném.
2011. aug. 5. 13:45
 8/16 A kérdező kommentje:

[link]


ehhez mit szóltok?

2011. aug. 5. 13:48
 9/16 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Nekünk ilyen van, nagyon szereti kisfiam. Kényelmes, nem izzad bele. 4 órás utat simán kibír benne. Én sem mertem neki saját öv nélkülit venni. 9-25-öst meg nem akartam, mert nem akarok még egy ülést venni. Ezzel már tényleg kihúzzuk amíg ülés kell illetve magasító.
2011. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Most ilyen van:

[link]

2011. aug. 5. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!